Pěší pluk 34 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 34 [1920-1938]

34th Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 34 34th Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Pěší pluk 34
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    34. střelecký pluk / Pěší pluk 1 34th Czechoslovak Rifle Regiment / 1st Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1920-31.12.1937 15. pěší brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 8. divise
    01.10.1920-31.12.1937 15th Infantry Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 8th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1920-DD.05.1927 Opava, kasárny /
    DD.05.1927-DD.01.1938 Hranice, kasárny /
    DD.01.1938-24.09.1938 Bruntál, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1920-DD.07.1924 Hampl, Alois (Podplukovník)
    DD.07.1924-DD.08.1924 Aujeský, Julius (Podplukovník)
    DD.08.1924-DD.11.1930 Aujeský, Julius (Plukovník)
    DD.11.1930-DD.01.1931 Šoupal, Josef (Plukovník)
    DD.01.1931-DD.01.1934 Rebenda, Evžen (Plukovník)
    DD.01.1934-DD.03.1936 Mrákota, Miloslav (Plukovník)
    DD.03.1936-DD.11.1936 Drgáč, Šimon (Plukovník)
    DD.11.1936-24.09.1936 Fiala, Miloslav (Plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.09.1937-01.04.1938 Strážní prapor XIII
    28.02.1938-24.09.1938 Strážní prapor XXIV
    15.09.1937-01.04.1938 13th Guard Battalion
    28.02.1938-24.09.1938 24th Guard Battalion
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.10.1923-24.09.1938 Pěší pluk střelce Jana Čapka
    DD.10.1923-24.09.1938 Infantry Regiment of the Jan Čapek
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.10.1926 Válečný kříž 1914-1918
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72673#563590Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Pěší pluk 34 [1920-1938]


    Velitelství pěšího pluku vzniklo 1. října 1920 v rámci unifikace branné moci sloučením 34. střeleckého pluku [1918-1920] a 1. pěšího pluku [1918-1920] na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 5.700-org.1919.
    Nacházelo se v Opavě, od května 1927 v Hranicích a od ledna 1938 v Bruntále, podléhalo velitelství 15. pěší brigády [1920-1937] a od ledna 1938 velitelství 8. divise [1920-1938].


    Pluk od října 1923 do září 1938 nesl čestný název „pěší pluk střelce Jana Čapka“ a byl vyznamenán Válečným křížem 1914-1918 (říjen 1926).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72673#257536Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí pěšího pluku bylo:


    velitelství pěšího pluku,
    Hospodářská správa pěšího pluku 34
    Technická správa pěšího pluku 34


    Pěší prapor I/34 [1920-1938] (říjen 1920 - září 1938),
    Pěší prapor II/34 [1920-1938] (říjen 1920 - září 1938),
    Pěší prapor III/34 [1920-1938] (říjen 1920 - září 1938),
    Náhradní prapor pěšího pluku 34 [1920-1938] (říjen 1920 - září 1938),


    Pomocná rota pěšího pluku 34
    Technická rota pěšího pluku 34
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72673#257537Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Veliteli pluku byli:
    podplukovník pěchoty Alois Hampl (říjen 1920 – červenec 1924),
    podplukovník pěchoty, od srpna 1924 plukovník pěchoty Julius Aujeský (červenec 1924 – listopad 1930),
    plukovník pěchoty Josef Šoupal (listopad 1930 – leden 1931),
    plukovník pěchoty Evžen Rebenda (leden 1931 – leden 1934),
    plukovník pěchoty Miloslav Mrákota (leden 1934 – březen 1936),
    plukovník generálního štábu Šimon Drgáč (březen 1936 – listopad 1936),
    plukovník pěchoty Miloslav Fiala (listopad 1936 – září 1938).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72673#257538Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Smaltová cedule označující posádku podřízených útvarů 34.pluku

    Zdroj: vyfoceno v muzeu Tatra v Kopřivnici (září 2012)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72673#460910Verze : 0