Pěší pluk 35 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 35 [1920-1938]

35th Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 35 35th Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Pěší pluk 35
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    35. střelecký pluk / Pěší pluk 35 35th Czechoslovak Rifle Regiment / 35th Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1920-31.12.1937 3. pěší brigáda
    31.12.1937-24.08.1938 2. divise
    01.10.1920-31.12.1937 3rd Infantry Brigade
    31.12.1937-24.08.1938 2nd Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1920-DD.03.1938 Plzeň, kasárny /
    DD.03.1938-24.09.1938 Klatovy, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1920-DD.11.1921 Veselý, František (Podplukovník)
    DD.11.1921-DD.11.1921 Hampl, Gustav (Podplukovník)
    DD.11.1921-DD.01.1922 Baďura , Antonín (Major)
    DD.01.1922-DD.12.1922 Beneš, Jan (Podplukovník)
    DD.12.1922-DD.12.1922 Beneš, Jan (Plukovník)
    DD.12.1922-DD.10.1928 Koptík, Hynek (Plukovník)
    DD.10.1928-DD.03.1929 Koreš, Josef (Podplukovník)
    DD.03.1929-DD.10.1929 Balvín, Václav (Podplukovník)
    DD.10.1929-DD.10.1932 Kudrna, Miloš (Plukovník)
    DD.10.1932-DD.11.1935 Kučera, Václav (Plukovník)
    DD.11.1935-DD.12.1936 Engler, Václav (Plukovník)
    DD.12.1936-DD.08.1937 Balvín, Václav (Plukovník)
    DD.08.1937-DD.02.1938 Valenta, Antonín (Plukovník)
    DD.02.1938-24.09.1938 Bělín, Rudolf (Plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    28.02.1938-01.06.1938 Strážní prapor XV
    28.02.1938-01.06.1938 Strážní prapor XVI
    28.02.1938-01.06.1938 15th Guard Battalion
    28.02.1938-01.06.1938 16th Guard Battalion
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.10.1923-24.09.1938 Pěší pluk Foligno
    DD.10.1923-24.09.1938 Infantry Regiment of the Foligno
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.08.1924 Válečný kříž 1914-1918
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72674#563591Verze : 3
    MOD
    Avatar
    Pěší pluk 35 [1920-1938]


    Velitelství pěšího pluku vzniklo 1. října 1920 v rámci unifikace branné moci sloučením 35. střeleckého pluku [1918-1920] a 35. pěšího pluku [1918-1920] na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 5.700-org.1919.
    Nacházelo se v Plzni a od března 1938 v Klatovech, podléhalo velitelství 3. pěší brigády [1920-1937] a od ledna 1938 velitelství 2. divise [1920-1938].


    Pluk od října 1923 do září 1938 nesl čestný název „pěší pluk Foligno“ a byl vyznamenán Válečným křížem 1914-1918 (srpen 1924).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72674#257540Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí pěšího pluku bylo:


    velitelství pěšího pluku,
    Hospodářská správa pěšího pluku 35
    Technická správa pěšího pluku 35


    Pěší prapor I/35 [1920-1938] (říjen 1920 - září 1938),
    Pěší prapor II/35 [1920-1938] (říjen 1920 - září 1938),
    Pěší prapor III/35 [1920-1938] (říjen 1920 - září 1938),
    Náhradní prapor pěšího pluku 35 [1920-1938] (říjen 1920 - září 1938),


    Pomocná rota pěšího pluku 35
    Technická rota pěšího pluku 35
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72674#257541Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Veliteli pluku byli:
    podplukovník pěchoty František Veselý (říjen 1920 – listopad 1921),
    podplukovník pěchoty Gustav Hampl (listopad 1921 – prosinec 1921),
    major pěchoty Antonín @Baďura (prosinec 1921 – leden 1922),
    podplukovník pěchoty, od prosince 1922 plukovník pěchoty Jan Beneš (leden 1922 – prosinec 1923),
    plukovník pěchoty Hynek Koptík (prosinec 1923 – říjen 1928),
    podplukovník pěchoty Josef Koreš (říjen 1928 – březen 1929),
    podplukovník pěchoty Václav Balvín (březen 1929 – říjen 1929),
    plukovník pěchoty Miloš Kudrna (říjen 1929 – říjen 1932),
    plukovník pěchoty Václav Kučera (říjen 1932 – listopad 1935),
    plukovník generálního štábu Václav Engler (listopad 1935 – prosinec 1936),
    plukovník pěchoty Václav Balvín (prosinec 1936 – srpen 1937),
    plukovník pěchoty Antonín Valenta (srpen 1937 – únor 1938),
    plukovník pěchoty Rudolf Bělín (únor 1938 – září 1938).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72674#257542Verze : 0
    MOD