Pěší pluk 23 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 23 [1920-1938]

23rd Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 23 23rd Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Pěší pluk 23
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    23. střelecký pluk / 3. střelecký pluk 23rd Rifle Regiment / 3rd Czechoslovak Rifle Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1920-31.12.1937 17. pěší brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 15. divise
    01.10.1920-31.12.1937 17th Infantry Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 15th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1920-DD.01.1930 Bratislava, kasárny /
    DD.01.1938-24.09.1938 Trnava, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1920-DD.11.1924 Beránek, Josef (Podplukovník)
    DD.11.1924-DD.10.1925 Konrád, Emanuel (Podplukovník)
    DD.10.1925-DD.05.1928 Beránek, Josef (Podplukovník)
    DD.05.1928-DD.12.1929 Beránek, Josef (Plukovník)
    DD.12.1929-DD.09.1931 Viest, Rudolf (Plukovník)
    DD.09.1931-DD.12.1932 Buben, Josef (Plukovník)
    DD.12.1932-DD.07.1933 Huslig, Hugo (Podplukovník)
    DD.07.1933-DD.07.1933 Huslig, Hugo (Plukovník)
    DD.07.1933-DD.12.1933 Buben, Josef (Plukovník)
    DD.12.1933-DD.10.1935 Rýdl, Václav (Plukovník)
    DD.10.1935-DD.11.1936 Kemr, Václav (Plukovník)
    DD.11.1936-24.09.1938 Vondráček, František (Plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72740#563144Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Pěší pluk 23 [1920-1938]


    Velitelství pěšího pluku vzniklo 1. října 1920 v rámci unifikace branné moci sloučením 23. střeleckého pluku [1918-1920] a 3. střeleckého pluku [1919-1920] na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 5.700-org.1919.
    Nacházelo se v Bratislavě a od ledna 1930 v Trnavě, podléhalo velitelství 17. pěší brigády [1920-1937] a od ledna 1938 velitelství 15. divise [1937-1938].


    Pluk od října 1923 do září 1938 nesl čestný název „pěší pluk Amerických Slováků“ a od svého předchůdce převzal vyznamenání Válečným křížem 1914-1918.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72740#257887Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí pěšího pluku bylo:


    velitelství pěšího pluku,
    Hospodářská správa pěšího pluku 23
    Technická správa pěšího pluku 23


    Pěší prapor I/23 [1920-1938]
    Pěší prapor II/23 [1920-1938]
    Pěší prapor III/23 [1920-1938]
    Náhradní prapor pěšího pluku 23 [1920-1938]


    Rota doprovodných zbraní pěšího pluku 23 [1935-1938]
    Rota velkých kulometů proti letadlům pěšího pluku 23 [1938]
    Pomocná rota pěšího pluku 23
    Technická rota pěšího pluku 23
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72740#257888Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Veliteli pěšího pluku byli:
    podplukovník pěchoty Josef Beránek (říjen 1920 – listopad 1924),
    podplukovník pěchoty Emanuel Konrád (listopad 1924 – říjen 1925),
    podplukovník pěchoty, od května 1928 plukovník pěchoty Josef Beránek (říjen 1925 – prosinec 1929),
    plukovník generálního štábu Rudolf Viest (prosinec 1929 – září 1931),
    plukovník generálního štábu Josef Buben (září 1931 – prosinec 1932),
    podplukovník pěchoty, od července 1933 plukovník generálního štábu Hugo Huslig (prosinec 1932 – červenec 1933),
    plukovník generálního štábu Josef Buben (červenec 1933 – 193),
    plukovník pěchoty Václav Rýdl (prosinec 1933 – říjen 1935),
    plukovník generálního štábu Václav Kemr (říjen 1935 – listopad 1936),
    plukovník pěchoty František Vondráček (listopad 1936 – září 1938).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72740#257889Verze : 0
    MOD