Pěší pluk 24 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 24 [1920-1938]

24th Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 24 24th Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Pěší pluk 24
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    99. pěší pluk 99th Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1920-31.12.1937 12. pěší brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 6. divise
    01.10.1920-31.12.1937 12th Infantry Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 6th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1920-24.09.1938 Znojmo, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1920-DD.01.1923 Sponner, Hynek (Podplukovník)
    DD.01.1923-DD.10.1927 Jansen, Gustav (Plukovník)
    DD.10.1927-DD.10.1927 Hošek, Rudolf (Podplukovník)
    DD.10.1927-DD.01.1930 Janáček, Josef (Podplukovník)
    DD.01.1930-DD.11.1930 Koubek , Bedřich (Plukovník)
    DD.11.1930-DD.09.1932 Basl, Antonín (Plukovník)
    DD.09.1932-DD.09.1936 Hošek, Rudolf (Plukovník)
    DD.09.1936-24.09.1936 Jaroš, Jiří (Plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie brané moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72741#563285Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Pěší pluk 24 [1920-1938]


    Velitelství pěšího pluku vzniklo 1. října 1920 v rámci unifikace branné moci přejmenováním z 99. pěšího pluku [1918-1920] na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 5.700-org.1919.
    Nacházelo se ve Znojmě, podléhalo velitelství 12. pěší brigády [1920-1937] a od ledna 1938 velitelství 6. divise [1920-1938].
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72741#257890Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí pěšího pluku bylo:


    velitelství pěšího pluku,
    Hospodářská správa pěšího pluku 24
    Technická správa pěšího pluku 24


    Pěší prapor I/24 [1920-1938]
    Pěší prapor II/24 [1920-1938]
    Pěší prapor III/24 [1920-1938]
    Náhradní prapor pěšího pluku 24 [1920-1938]


    Rota doprovodných zbraní pěšího pluku 24 [1935-1938]
    Pomocná rota pěšího pluku 24
    Technická rota pěšího pluku 24
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72741#257891Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Veliteli pěšího pluku byli:
    podplukovník generálního štábu Hynek Sponner (říjen 1920 – leden 1923),
    plukovník generálního štábu Gustav Jansen (leden 1923 – říjen 1927),
    podplukovník pěchoty Rudolf Hošek (říjen 1927),
    podplukovník generálního štábu Josef Janáček (říjen 1927 – leden 1930),
    plukovník generálního štábu Bedřich Koubek (leden 1930 – listopad 1930),
    plukovník generálního štábu PhDr. Antonín Basl (listopad 1930 – září 1932),
    plukovník pěchoty Rudolf Hošek (říjen 1932 – září 1936),
    plukovník generálního štábu Jiří Jaroš (září 1936 – září 1938).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72741#257892Verze : 0
    MOD