Pěší pluk 25 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 25 [1920-1938]

25th Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 25 25th Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Pěší pluk 25
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Pěší pluk č. 25 25th Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1920-31.12.1937 19. pěší brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 10. divise
    01.10.1920-31.12.1937 19th Infantry Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 38 10th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1920-24.09.1938 Lučenec /

    Velitel:
    Commander:
    DD.10.1920-DD.11.1922 Skara, Adolf (Plukovník)
    DD.11.1922-DD.01.1923 Beneš, Václav (Podplukovník)
    DD.01.1923-DD.11.1926 Beneš, Václav (Plukovník)
    DD.11.1926-DD.10.1927 Vonka, František (Plukovník)
    DD.10.1927-DD.05.1928 Beneš, Václav (Plukovník)
    DD.08.1928-DD.02.1929 Volek, Jaroslav (Podplukovník)
    DD.02.1929-DD.05.1929 Volek, Jaroslav (Plukovník)
    DD.05.1929-DD.09.1930 Langer, Cyril (Plukovník)
    DD.09.1930-DD.10.1931 Kálal, Bohumil (Plukovník)
    DD.10.1931-DD.11.1934 Hrůza, Anatolij (Plukovník)
    DD.11.1934-DD.09.1936 Pulanich, Anton (Plukovník)
    DD.09.1936-DD.12.1936 Práchenský, Stanislav (Plukovník)
    DD.12.1936-DD.09.1938 Dvořák, Theodor (Plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR velitelství pluku
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hospodářská správa pěšího pluku 25
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Technická správa pěšího pluku 25
    DD.MM.1920-DD.MM.1938 Pěší prapor I/25
    DD.MM.1920-DD.MM.1938 Pěší prapor II/25
    DD.MM.1920-DD.MM.1938 Pěší prapor III/25
    DD.MM.1920-DD.MM.1938 Náhradní prapor pěšího pluku 25
    DD.MM.1935-DD.MM.1938 Rota doprovodných zbraní pěšího pluku 25
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pomocná rota pěšího pluku 25
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Technická rota pěšího pluku 25


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Velitelství pěšího pluku vzniklo 1. října 1920 v rámci unifikace branné moci přejmenováním z 25. pěšího pluku [1919-1920] na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 5.700-org.1919.
    Nacházelo se v Lučenci, podléhalo velitelství 19. pěší brigády [1920-1937] a od ledna 1938 velitelství 10. divise [1920-1938].
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72742#257893Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí pěšího pluku bylo:


    velitelství pěšího pluku,
    Hospodářská správa pěšího pluku 25
    Technická správa pěšího pluku 25


    Pěší prapor I/25 [1920-1938]
    Pěší prapor II/25 [1920-1938]
    Pěší prapor III/25 [1920-1938]
    Náhradní prapor pěšího pluku 25 [1920-1938]


    Rota doprovodných zbraní pěšího pluku 25 [1935-1938]
    Pomocná rota pěšího pluku 25
    Technická rota pěšího pluku 25
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72742#257895Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Veliteli pěšího pluku byli:
    plukovník pěchoty Adolf Skara (říjen 1920 – listopad 1922),
    podplukovník pěchoty, od ledna 1923 plukovník pěchoty Václav Beneš (listopad 1922 – listopad 1926),
    plukovník pěchoty František Vonka (listopad 1926 – říjen 1927),
    plukovník pěchoty Václav Beneš (říjen 1927 – květen 1928),
    podplukovník pěchoty, od února 1929 plukovník pěchoty Jaroslav Volek (srpen 1928 – květen 1929),
    plukovník generálního štábu Cyril Langer (květen 1929 – září 1930),
    plukovník generálního štábu Bohumil Kálal (září 1930 – říjen 1931),
    plukovník pěchoty Anatolij Hrůza (říjen 1931 – listopad 1934),
    plukovník pěchoty Anton Pulanich (listopad 1934 – září 1936),
    plukovník generálního štábu Stanislav Práchenský (září 1936 – prosinec 1936),
    plukovník pěchoty Theodor Dvořák (prosinec 1936 – září 1938).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72742#257896Verze : 0
    MOD