Pěší pluk 28 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 28 [1920-1938]

28th Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 28 28th Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Pěší pluk 28
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    29.08.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Pěší pluk č. 28 28th Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační útvar 227 Mobilisation Formation No. 227
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    29.08.1920-31.12.1937 1. pěší brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 1. divise
    29.08.1920-31.12.1937 1st Infantry Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 1st Division
    Dislokace:
    Deployed:
    29.08.1920-24.09.1938 Praha, Kasárny Jana Roháček z Dubé /

    Velitel:
    Commander:
    29.08.1920-19.11.1920 Šindelář, Jan (podplukovník pěchoty)
    19.11.1920-13.01.1921 Šindelář, Jan (plukovník pěchoty)
    13.01.1920-01.06.1922 Lekesch, Bohumír (plukovník pěchoty)
    01.06.1922-29.11.1923 Weber, František (plukovník pěchoty)
    19.11.1923-DD.10.1927 Černý, Alois (plukovník pěchoty)
    00.10.1927-29.11.1927 Benda, Alois (podplukovník generálního štábu)
    29.11.1927-DD.01.1928 Krupička, František (plukovník generálního štábu)
    00.01.1928-DD.03.1928 Benda, Alois (podplukovník generálního štábu)
    00.03.1928-31.12.1929 Krupička, František (plukovník generálního štábu)
    31.12.1929-01.10.1932 Beránek, Josef (plukovník pěchoty)
    01.10.1932-01.10.1934 Bejl, Jindřich (plukovník pěchoty)
    01.10.1934-DD.11.1934 Sloup, Prokop (plukovník pěchoty)
    00.11.1934-01.11.1935 Dvořák, Bohumil (plukovník generálního štábu)
    01.11.1935-15.12.1936 Zicha, Otakar (plukovník pěchoty)
    15.12.1936-01.11.1937 Moravec, Emanuel (plukovník generálního štábu)
    01.11.1937-24.09.1938 Smejkal, František (plukovník pěchoty)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    28.02.1938-01.06.1938 Strážní prapor XXI


    29.08.1920-24.09.1938 I. prapor 28. pěšího pluku
    29.08.1920-24.09.1938 II. prapor 28. pěšího pluku
    29.08.1920-24.09.1938 III. prapor 28. pěšího pluku
    29.08.1920-24.09.1938 Náhradní prapor 28. pěšího pluku
    29.08.1920-24.09.1938 Pomocná rota 28. pěšího pluku
    29.08.1920-24.09.1938 Technická rota 28. pěšího pluku
    01.10.1935-24.09.1938 Rota doprovodných zbraní 28. pěšího pluk
    28.02.1938-01.06.1938 21st Guard Battalion


    29.08.1920-24.09.1938 1st Battalion of the 28th Infantry Regiment
    29.08.1920-24.09.1938 2nd Battalion of the 28th Infantry Regiment
    29.08.1920-24.09.1938 3rd Battalion of the 28th Infantry Regiment
    29.08.1920-24.09.1938 Replacement Battalion of the 28th Infantry Regiment
    29.08.1920-24.09.1938 Supply Company of the 28th Infantry Regiment
    29.08.1920-24.09.1938 Technical Company of the 28th Infantry Regiment
    01.10.1935-24.09.1938 Arms Company of the 28th Infantry Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.10.1929-24.09.1938 Pěší pluk Tyrše a Fügnera
    Vyznamenání:
    Decorations:

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, skupina meziválečná, fond Pěší pluk 28
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72745#413355Verze : 9
    MOD