Pěší pluk 15 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 15 [1920-1938]

15th Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 15 15th Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Pěší pluk 15
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.08.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    15. střelecký pluk 15th Rifle Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.08.1920-31.12.1937 15. pěší brigáda
    31.12.1937-25.09.1938 8. divise
    20.08.1920-31.12.1937 15th Infantry Brigade
    31.12.1937-25.09.1938 8th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    20.08.1920-DD.09.1928 Krnov, kasárny /
    DD.09.1928-25.09.1938 Opava, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    20.08.1920-DD.04.1921 Hodač, Alois (Podplukovník)
    DD.04.1921-DD.01.1923 Wit, Josef (Plukovník)
    DD.01.1923-DD.12.1923 Hýža, František (Plukovník)
    DD.12.1923-DD.01.1925 Švyhnos, Lev (Podplukovník)
    DD.01.1925-DD.01.1926 Pech, Matěj (Plukovník)
    DD.01.1926-DD.10.1926 Vltavský, František (Podplukovník)
    DD.10.1926-DD.12.1926 Černý, Viktor (Podplukovník)
    DD.12.1926-DD.02.1928 Pech, Matěj (Plukovník)
    DD.02.1928-DD.12.1933 Papež, Josef (Podplukovník)
    DD.12.1933-DD.11.1934 Skácel, Jindřich (Plukovník)
    DD.11.1934-DD.08.1937 Satorie, Jan (Plukovník)
    DD.08.1937-DD.09.1937 Fiala, Milan (Plukovník)
    DD.09.1937-DD.10.1937 Klusák, Jindřich (Podplukovník)
    DD.10.1937-25.09.1938 Vlasák, Jindřich (Plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.04.1938-24.09.1938 Strážní prapor XIII
    01.04.1938-24.09.1938 13th Guard Battalion
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72792#562354Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Pěší pluk 15 [1920-1938]


    Velitelství pěšího pluku vzniklo 20. srpna 1920 v rámci unifikace branné moci přejmenováním z 15. střeleckého pluku [1918-1920] na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 5.700-org.1919.
    Nacházelo se v Krnově a od září 1928 v Opavě, podléhalo velitelství 15. pěší brigády [1920-1937] a od ledna 1938 velitelství 8. divise [1920-1938].
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72792#258075Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí pěšího pluku bylo:
    velitelství pěšího pluku,
    Hospodářská správa pěšího pluku 15 [192-1938] (192 – září 1938),
    Technická správa pěšího pluku 15 [192-1938] (192 – září 1938),


    Pěší prapor I/15 [1920-1938] (srpen 1920 – září 1938),
    Pěší prapor II/15 [1920-1938] (srpen 1920 – září 1938),
    Pěší prapor III/15 [1920-1938] (srpen 1920 – září 1938),
    Náhradní prapor pěšího pluku 13 [1920-1938] (srpen 1920 – září 1938),


    Technická rota pěšího pluku 15 [192-1938] (192 – září 1938),
    Rota doprovodných zbraní pěšího pluku 15 [1935-1938] (říjen 1935 – září 1938),
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72792#258076Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Veliteli pěšího pluku byli:
    podplukovník pěchoty Alois Hodač (srpen 1920 – duben 1921),
    plukovník pěchoty Josef Wit (duben 1921 – leden 1923),
    plukovník pěchoty František Hýža (leden 1921 – prosinec 1923),
    podplukovník pěchoty Lev Švyhnos (prosinec 1923 – leden 1925),
    plukovník pěchoty Matěj Pech (leden 1925 – leden 1926),
    podplukovník pěchoty František Vltavský (leden 1926 – říjen 1926),
    podplukovník pěchoty Viktor Černý (říjen 1926 – prosinec 1926),
    plukovník pěchoty Matěj Pech (prosinec 1926 – únor 1928),
    podplukovník pěchoty Josef Papež (únor 1928 – prosinec 1933),
    plukovník pěchoty Jindřich Skácel (prosinec 1933 – listopad 1934),
    plukovník pěchoty Jan Satorie (listopad 1934 – srpen 1937),
    plukovník pěchoty Milan Fiala (srpen 1937 – září 1937),
    podplukovník pěchoty Jindřich Klusák (září 1937 – říjen 1937),
    plukovník generálního štábu Jindřich Vlasák (říjen 1937 – září 1938).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72792#258077Verze : 0
    MOD