III. sbor [1935-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

III. sbor [1935-1938]

3rd Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    III. sbor 3rd Corps
    Originální název:
    Original Name:
    III. sbor
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 108 108th Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1935-25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Brně 15.10.1935-25.09.1938 Land Military Command in Brno


    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1935-25.09.1938 Brno, Budova sborového velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    15.10.1935-DD.07.1937 Hasal, Antonín (divisní generál)
    00.07.1937-DD.11.1937 Ingr, Sergej (brigádní generál)
    00.11.1937-25.09.1938 Hasal, Antonín (divisní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.10.1935-30.09.1937 Vlasák, Jindřich (plukovník generálního štábu)
    30.09.1937-24.09.1938 Nesweda, Kamil (plukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.10.1935-30.09.1936 5. divise
    15.10.1935-25.09.1938 6. divise
    15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva III. sboru
    30.09.1936-24.09.1938 Automobilní prapor 2
    30.09.1936-01.01.1938 Okrskové velitelství Brno
    30.09.1936-25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska III. sboru
    30.09.1936-25.09.1938 Velitelství ženijního vojska III. sboru
    30.09.1936-24.09.1938 Ženijní pluk 2
    15.10.1937-20.09.1938 Velitelství 14. divise
    01.01.1938-24.09.1938 Posádkové velitelství Brno
    01.05.1938-24.09.1938 2. skupina


    15.10.1935-25.09.1938 3rd Corps Artillery Command
    15.10.1935-30.09.1936 5th Division
    15.10.1935-25.09.1938 6th Division
    30.09.1936-24.09.1938 2nd Automobile Battalion
    30.09.1936-24.09.1938 2nd Engineer Regiment
    30.09.1936-25.09.1938 3rd Corps Engineer Command
    30.09.1936-25.09.1938 3rd Corps Signal Command
    30.09.1936-01.01.1938 District Command Brno
    15.10.1937-20.09.1938 Headquarters of the 14th Division
    01.01.1938-24.09.1938 Garrison Command Brno
    01.05.1938-24.09.1938 2nd Group


    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond III. sbor
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73336#389927Verze : 1
    MOD