Zemské vojenské velitelství v Košicích [1925-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Zemské vojenské velitelství v Košicích [1925-1938]

Land Military Command in Košice

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Zemské vojenské velitelství v Košicích Land Military Command in Košice
    Originální název:
    Original Name:
    Zemské vojenské velitelství v Košicích
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1925
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 105 105th Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1925-25.09.1938 Hlavní štáb branné moci 15.09.1925-25.09.1938 Headquarters of the Armed Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1925-25.09.1938 Košice, budova zemského velitelství /
    Velitel:
    Commander:
    15.09.1925-13.11.1930 Šnejdárek, Josef (divisní generál)
    13.11.1930-31.12.1932 Šnejdárek, Josef (armádní generál)
    31.12.1932-30.11.1933 Krejčí, Ludvík (divisní generál)
    30.11.1933-05.03.1936 Prchala, Lev (divisní generál)
    05.03.1936-25.09.1938 Prchala, Lev (armádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.09.1925-01.10.1926 Kálal, Bohuslav (podplukovník generálního štábu)
    01.10.1926-01.01.1927 Doležal, Mikuláš (podplukovník generálního štábu)
    01.01.1927-04.05.1928 Líčka, Otakar (podplukovník generálního štábu)
    04.05.1928-31.10.1929 Líčka, Otakar (plukovník generálního štábu)
    31.10.1929-15.10.1930 Lanč, František (podplukovník generálního štábu)
    15.10.1930-DD.10.1931 Lanč, František (plukovník generálního štábu)
    00.10.1931-DD.02.1933 Dvořák, Bohumil (podplukovník generálního štábu)
    00.02.1933-DD.11.1934 Dvořák, Bohumil (plukovník generálního štábu)
    00.11.1934-DD.09.1935 Walter, František (plukovník generálního štábu)
    00.09.1935-DD.10.1937 Španiel, Oldřich (plukovník generálního štábu)
    00.10.1937-25.09.1938 Páral, Alois (plukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.09.1925-15.10.1935 11. divise
    15.09.1925-15.10.1935 12. divise
    15.09.1925-15.10.1935 2. horská brigáda
    15.09.1925-25.09.1938 Velitelství zemského dělostřelectva v Košicích
    15.09.1925-15.09.1933 Vozatajský prapor 5
    15.08.1926-30.09.1936 Telegrafní prapor 4
    01.10.1933-26.09.1936 4. jezdecká brigáda
    01.10.1935-30.09.1936 Automobilní prapor 4
    15.10.1935-25.09.1938 VI. sbor


    15.09.1925-15.10.1935 11th Division
    15.09.1925-15.10.1935 12th Division
    15.09.1925-15.10.1935 2nd Mountain Brigade
    15.09.1925-15.09.1933 5th Train Battalion
    15.09.1925-25.09.1938 Land Artillery Command in Košice
    15.08.1926-30.09.1936 4th Signal Battalion
    01.10.1933-26.09.1936 4th Cavalry Brigade
    01.10.1935-30.09.1936 4th Automobile Battalion
    15.10.1935-25.09.1938 6th Corps


    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Zemské vojenské velitelství v Košicích
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73354#389729Verze : 0
    MOD