Inspektorát II [1939-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Inspektorát II [1939-1945]

Inspectorat II

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Inspektorát II Inspectorat II
    Originální název:
    Original Name:
    Inspektorát II
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    09.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1939-09.05.1945 Generální inspektorát Vládního vojska
    01.07.1939-09.05.1945 General Inspectorat
    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1939-09.05.1945 Hradec Králové, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.07.1939-00.05.1944 Procházka, Karel (Generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:

    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.07.1939-00.05.1945 Pomocná rota inspektorátu II
    01.07.1939-00.05.1944 Prapor 11
    01.07.1939-00.05.1944 Prapor 6
    01.07.1939-00.05.1944 Prapor 7
    15.07.1939-00.05.1944 Prapor 8
    00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Hradec Králové
    00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Jičín
    00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Josefov
    00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Kostelec nad Orlicí
    00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Rychnov nad Kněžnou
    00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Turnov



    01.07.1939-00.05.1944 11th Battalion
    01.07.1939-00.05.1944 6th Battalion
    01.07.1939-00.05.1944 7th Battalion
    01.07.1939-00.05.1945 Auxiliary Company of the 2nd Inspectorat
    15.07.1939-00.05.1944 8th Battalion
    00.05.1944-00.04.1945 Garrison Detachment Hradec Králové
    00.05.1944-00.04.1945 Garrison Detachment Jičín
    00.05.1944-00.04.1945 Garrison Detachment Josefov
    00.05.1944-00.04.1945 Garrison Detachment Kostelec nad Orlicí
    00.05.1944-00.04.1945 Garrison Detachment Rychnov nad Kněžnou
    00.05.1944-00.04.1945 Garrison Detachment Turnov



    Čestný název:
    Honorary Name:
    -----
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Kalousek, Miroslav: Vládní vojsko 1939-1945. Vlastenci či zrádci? Praha, Libri 2002.
    Nesvadba, František: Vládní vojsko a jeho odsun do Itálie. Historie a vojenství 16, 1968, č. 6-7, s. 924-961.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73388#346730Verze : 5
    MOD