Velitelství letectva 3. oblasti [1945-1947]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství letectva 3. oblasti [1945-1947]

Air Command of 3rd Area

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství letectva 3. oblasti Air Command of 3rd Area
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství letectva 3. oblasti
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    28.10.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.08.1947
    Nástupce:
    Successor:
    III. letecký sbor 3rd Air Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    28.10.1945-01.08.1947 Vojenská oblast 3
    28.10.1945-01.08.1947 3rd Military Area
    Dislokace:
    Deployed:
    28.10.1945-01.08.1947 Brno, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    28.10.1945-25.10.1946 Budín, Ludvík (Podplukovník)
    25.10.1946-01.08.1947 Budín, Ludvík (Brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.07.1945-28.08.1945 Letištní peruť Vojenského leteckého učiliště
    01.08.1945-30.11.1945 Letištní peruť Olomouc
    26.08.1945-30.11.1945 Letištní peruť Prostějov I
    28.08.1945-30.11.1945 Letištní peruť Prostějov II
    15.09.1945-01.01.1946 Letištní peruť Přerov
    28.10.1945-01.08.1947 3. letecká divise
    DD.MM.1945-28.01.1946 Letištní správa Stichovice
    02.01.1946-01.08.1947 Velitelství leteckých základen 3. oblasti
    08.07.1946-01.08.1947 Cvičná letka 3
    01.08.1946-01.08.1947 Letecký pluk 43
    DD.07.1945-28.08.1945 Air Base Squadron of Military Aviation School
    01.08.1945-30.11.1945 Air Base Squadron Olomouc
    26.08.1945-30.11.1945 Air Base Squadron Prostejov I
    28.08.1945-30.11.1945 Air Base Squadron Prostejov II
    15.09.1945-01.01.1946 Air Base Squadron Přerov
    28.10.1945-01.08.1947 3rd Air Division
    DD.MM.1945-28.01.1946 Airfield Authority Stichovice
    02.01.1946-01.08.1947 Air Base Command of 3rd Area
    08.07.1946-01.08.1947 3rd Training Squadron
    01.08.1946-01.08.1947 43rd Air Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    01.12.1945-31.07.1947 VÚ 4520-L Brno -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Rajlich, Jiří: Soumrak králů vzduchu. Československé vojenské letectvi 1945-1950. Praha, Ares - Deus 2000.
    Irra, Miroslav: Československé vojenské letectva 1945-1950. Sv. 1. Organizační vývoj a personální výstavba. Cheb, Svět křídel 2006.
    Irra, Miroslav - Matoulek, Jaroslav - Vystavěl, Stanislav: Československé vojenské letectvo 1945-1957. Praha, Jan Máče 2004.
    Vojenský ústřední archív Praha,
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73635#261523Verze : 0
    MOD