5. pěší divize (indická) [1939-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

5. pěší divize (indická) [1939-1946]

5th Infantry Division (India)

    Avatar

    INDICKÉ IMPÉRIUM
    5. PEŠIA DIVÍZIA (INDICKÁ)
    5th INFANTRY DIVISION (INDIAN)
    Datum vzniku
    09.1939
    Předchůdce

    Datum zániku
    1946
    Následovník
    divízia rozpustená
    Nadřízené velitelství
    ????
    26.09.1940-20.06.1941 - Veliteľstvo britských jednotiek v Sudáne / HQ British Troops Sudan
    ????
    Dislokace
    DD.09.1939-15.09.1940 - India***
    15.09.1940-26.09.1940 - námorný presun*
    26.09.1940-20.06.1941 - východoafricvké bojisko (Sudán, Eritrea, Etiópia)***
    21.06.1941-03.11.1941 - severoafrické a strednovýchodné bojisko**
    03.11.1941-05.04.1942 - Cyprus**
    05.04.1942-31.05.1943 - strednovýchodné bojisko (Egypt, Lýbia, Irak)**
    01.06.1943-29.08.1945 - juhoázijské bojisko (Barma, India)*
    Velitelé

    15.07.1940-25.04.1941 - generálmajor Sir Heath, Lewis*
    12.04.1941-08.05.1942 - generálmajor Sir Mayne, Ashton
    08.05.1942-15.05.1942 - brigádny generál Vallentin, C.M.
    15.05.1942-05.07.1944 - generálmajor Briggs, H.R.
    05.07.1944-03.09.1944 - generálmajor Evans, G.C.
    03.09.1944-13.09.1944 - brigádny generál Mansergh, E.C.
    13.09.1944-23.09.1944 - generálmajor Sir Nicholson, Cameron
    23.09.1944-01.02.1945 - generálmajor Warren, D.F.W.
    11.02.1945-22.02.1945 - brigádny generál Salomons, J.A.
    22.02.1945-31.08.1945 - generálmajor Mansergh, E.C.
    Podřízené velitelství

    30.11.1942-03.05.1943 - 7th Armoured Brigade
    16.10.1940-07.01.1941 -
    Gazelle Force
    15.06.1940-24.09.1940 - 7th Indian Infantry Brigade**
    15.06.1940-15.04.1942 - 9th Indian Infantry Brigade**
    15.06.1940-16.03.1941 - 10th Indian Infantry Brigade*
    12.10.1940-20.06.1941 - 29th Indian Infantry Brigade
    05.01.1941-20.01.1941 - 5th Indian Infantry Brigade
    19.03.1941-06.06.1942 - 10th Indian Infantry Brigade
    04.04.1941-09.04.1941 - 7th Indian Infantry Brigade
    10.05.1941-22.05.1941 -
    1st South African Infantry Brigade
    15.06.1941-22.08.1941 - 29th Indian Infantry Brigade
    07.11.1941-25.11.1941 - 161st Infantry Brigade
    26.11.1941-15.03.1942 - 161st Indian Infantry Brigade***
    25.04.1942-28.06.1942 - 29th Indian Infantry Brigade
    24.05.1942-05.06.1942 - 11th Indian Infantry Brigade
    14.06.1942-18.06.1942 - 5th Indian Infantry Brigade
    15.06.1942-07.02.1944 - 9th Indian Infantry Brigade*
    19.06.1942-27.06.1942 -
    1st Free French Infantry Brigade
    19.06.1942-27.06.1942 -
    2nd Free French Infantry Brigade
    01.07.1942-15.08.1942 - 18th Indian Infantry Brigade***(zvyšky)
    13.07.1942-31.08.1942 - 5th Indian Infantry Brigade
    20.07.1942-09.09.1942 - 16st Indian Infantry Brigade
    31.12.1942-16.03.1944 - 161st Indian Infantry Brigade*
    15.07.1943-20.03.1944 - 123rd Indian Infantry Brigade*
    25.02.1944-15.03.1945 - 9th Indian Infantry Brigade
    27.03.1944-31.08.1945 - 123rd Indian Infantry Brigade
    07.05.1944-22.06.1944 - 89th Indian Infantry Brigade
    22.06.1944-16.03.1945 - 161st Indian Infantry Brigade
    15.08.1944-19.12.1944 - Lushai Brigade
    24.03.1945-31.08.1945 - 161st Indian Infantry Brigade
    25.03.1945-29.03.1945 - 33rd Indian Infantry Brigade
    01.05.1945-31.08.1945 - 9th Indian Infantry Brigade
    Podřízené tělesa

    15.09.1940-15.04.1942 - 1st Duke of York´s Own**
    02.04.1941-06.04.1941 - 21st King George V´s Own Horse
    29.11.1942-15.06.1943 - 10th Queen Victoria´s Own Frontier Force***
    10.05.1945-06.07.1945 - 7th Light Cavalry
    24.08.1940-16.10.1941 -
    28th Field Regiment RA
    07.10.1940-17.05.1941 -
    4th Field Regiment RA
    11.12.1940-24.08.1941 -
    144th Field Regiment RA
    06.11.1941-08.09.1942 -
    4th Field Regiment RA
    27.04.1942-10.05.1942 -
    144th Field Regiment RA
    18.05.1942-15.07.1942 -
    3th Field Regiment RA
    15.07.1942-08.09.1942 -
    11th Field Regiment RA
    03.09.1942-08.09.1942 -
    32th Field Regiment RA
    11.01.1943-17.04.1943 -
    85th Field Regiment RA
    25.02.1943-24.03.1944 -
    4th Field Regiment RA
    19.06.1943-19.06.1945 -
    28th Field Regiment RA
    09.11.1943-02.01.1944 -
    136th Field Regiment RA
    28.06.1944-10.06.1945 -
    4th Field Regiment RA
    15.06.1945-31.08.1945 - 4th Field Regiment IA*
    15.06.1945-31.08.1945 - 5th Field Regiment IA*
    15.10.1943-31.08.1945 - 24th Mountain Regiment IA*
    12.07.1942-09.09.1942 -
    149th Anti-Tank Regiment RA
    11.08.1942-26.04.1943 -
    13th Anti-Tank Regiment RA
    15.08.1942?-15.03.1943 - 5th Anti-Tank Regiment IA**
    01.10.1944-04.05.1945 -
    56th Anti-Tank Regiment RA
    22.09.1943-11.04.1944 -
    56th Light Anti-Aircraft/Anti-Tank Regiment RA
    26.06.1944-30.09.1944 -
    56th Light Anti-Aircraft/Anti-Tank Regiment RA


    Podřízené oddíly

    15.06.1943-15.04.1944 - 3/2nd Punjab Regiment**
    09.02.1944-18.02.1944 - 5/1st Punjab Regiment
    28.04.1944-04.09.1944 - 2/1st Punjab Regiment*
    15.12.1944-14.04.1945 - 3/9th Jat Regiment**
    10.01.1945-15.03.1945 - 7/14th Punjab Regiment***
    15.05.1945-31.08.1945 - 3/9th Jat Regiment*
    15.04.1941-15.05.1941 -
    51st (Palestinian) Commando**
    19.02.1944-30.03.1945 - MG/12th Frontier Force Regiment***
    15.01.1945-31.08.1945 - MG/17th Dogra Regiment*
    15.09.1940-15.08.1941 - 2nd Field Company IE**
    15.09.1940-31.08.1945 - 20th Field Company IE*
    15.09.1940-19.04.1943 - 21st Field Company IE*
    15.11.1941-15.10.1942? - 2nd Field Company IE*
    15.01.1943-31.08.1945 - 2nd Field Company IE*
    15.10.1943-31.08.1945 - 74th Field Company IE*
    15.09.1940-31.08.1945 - 44th Field Park Company IE*


    Prameny

    Literatura




    Zdroj: www.ordersofbattle.com


    Pozn.:
    - názvy jednotiek sa budú prekladať a upravovať pri linkovaní, neindické jednotky sú v prehľade označené vlajkou príslušného štátu,
    - indické jednotky u ktorých je uvedený dátum ukončenia podriadenosti 31.8.1945 s veľkou pravdepodobnosťou boli v zostave divízie aj v nasledujúcom období až do jej zrušenia v roku 1946


    * počiatočný dátum je odhad
    ** dátumy sú odhadované
    *** dátum ukončenia podriadenosti je odhad
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73800#261909Verze : 0
    MOD