Velitelství zemského dělostřelectva v Brně [1925-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
Vánoční srazy 9.12.2017 Praha a Karviná | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství zemského dělostřelectva v Brně [1925-1938]

Land Artillery Command in Brno

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství zemského dělostřelectva v Brně Land Artillery Command in Brno
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství zemského dělostřelectva v Brně
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1925
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko Land Artillery Command for Moravia and Silesia


    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 103 103rd Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1925-25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Brně 15.09.1925-25.09.1938 Land Military Command in Brno


    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1925-25.09.1938 Brno, Budova zemského velitelství

    Velitel:
    Commander:
    15.09.1925-16.12.1927 Wach, Alois (generál V. hodnostní třídy)
    16.12.1927-04.05.1928 Wach, Alois (brigádní generál)
    04.05.1928-30.11.1932 Wach, Alois (divisní generál)
    30.11.1932-01.10.1937 Všetička, Bohuslav (brigádní generál)
    01.10.1937-25.09.1938 Novák, Zdeněk (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.09.1925-01.10.1933 2. těžká dělostřelecká brigáda
    15.09.1925-15.10.1935 6. polní dělostřelecká brigáda
    15.09.1925-15.10.1935 7. polní dělostřelecká brigáda
    15.09.1925-15.10.1935 8. polní dělostřelecká brigáda
    15.09.1925-01.05.1936 Dělostřelecký pluk 152
    01.10.1933-01.10.1935 Dělostřelecký pluk 302
    15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva III. sboru
    15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
    01.04.1936-01.10.1937 Dělostřelecký oddíl 401
    01.10.1937-24.09.1938 Dělostřelecký pluk 401


    15.09.1925-01.05.1936 152nd Artillery Regiment
    15.09.1925-01.10.1933 2nd Heavy Artillery Brigade
    15.09.1925-15.10.1935 6th Field Artillery Brigade
    15.09.1925-15.10.1935 7th Field Artillery Brigade
    15.09.1925-15.10.1935 8th Field Artillery Brigade
    01.10.1933-01.10.1935 302nd Artillery Regiment
    15.10.1935-25.09.1938 3rd Corps Artillery Command
    15.10.1935-25.09.1938 4th Corps Artillery Command
    01.04.1936-01.10.1937 401st Artillery Battalion
    01.10.1937-24.09.1938 401st Artillery Regiment


    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Zemské vojenské velitelství v Brně
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73916#347538Verze : 1
    MOD