Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko [1920-1925]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko [1920-1925]

Land Artillery Command for Moravia and Silesia

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko Land Artillery Command for Moravia and Silesia
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Zemský dělostřelecký inspektorát pro Moravu a Slezsko Land Artillery Inspectorat for Moravia and Silesia


    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.09.1925
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství zemského dělostřelectva v Brně Land Artillery Command in Brno
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Moravu a Slezsko 01.07.1920-15.09.1925 Land Military Command for Moravia and Silesia
    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1920-15.09.1925 Brno, Budova zemského velitelství

    Velitel:
    Commander:
    01.07.1920-12.01.1922 Bratmann, Rudolf (plukovník dělostřelectva)
    12.01.1922-DD.03.1922 Bratmann, Rudolf (generál V. hodnostní třídy)
    00.03.1922-DD.09.1923 Rambousek, Jan (generál V. hodnostní třídy)
    00.09.1923-15.09.1925 Wach, Alois (generál V. hodnostní třídy)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.07.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 6. divise
    01.07.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 7. divise
    01.07.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 8. divise
    15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 53
    15.07.1920-01.10.1920 Těžký houfnicový pluk 302
    01.10.1920-15.09.1925 2. těžká dělostřelecká brigáda
    04.12.1920-15.08.1921 Hrubá dělostřelecká brigáda
    01.12.1921-15.09.1925 6. polní dělostřelecká brigáda
    01.12.1921-15.09.1925 7. polní dělostřelecká brigáda
    01.12.1921-15.09.1925 8. polní dělostřelecká brigáda
    01.10.1924-15.09.1925 Dělostřelecký pluk 152


    01.07.1920-01.12.1921 6th Division Artillery Command
    01.07.1920-01.12.1921 7th Division Artillery Command
    01.07.1920-01.12.1921 8th Division Artillery Command
    15.07.1920-01.10.1920 302nd Heavy Howitzer Regiment
    15.07.1920-01.12.1921 53rd Light Artillery Regiment
    01.10.1920-15.09.1925 2nd Heavy Artillery Brigade
    04.12.1920-15.08.1921 Rough Artillery Brigade
    01.12.1921-15.09.1925 6th Field Artillery Brigade
    01.12.1921-15.09.1925 7th Field Artillery Brigade
    01.12.1921-15.09.1925 8th Field Artillery Brigade
    01.10.1924-15.09.1925 152nd Artillery Regiment


    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Zemské vojenské velitelství v Brně
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73920#389812Verze : 1
    MOD