Velitelství 14. divise [1937-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství 14. divise [1937-1938]

Headquarters of the 14th Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství 14. divise Headquarters of the 14th Division
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství 14. divise
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1937
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 126 126th Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1937-20.09.1938 Velitelství III. sboru
    20.09.1938-24.09.1938 Ministerstvo národní obrany
    15.10.1937-20.09.1938 Headquarters of the 3rd Corps
    20.09.1938-24.09.1938 Ministry of National Defense
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1937-20.09.1938 Kroměříž, Staré kasárny /
    20.09.1938-24.09.1938 Jihlava, ? /

    Velitel:
    Commander:
    15.10.1937-24.09.1938 Zmek, Josef (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.10.1937-24.09.1938 Pavlíček, Josef (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.10.1937-31.12.1937 14. polní dělostřelecká brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 3
    31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 14. divise
    15.10.1937-31.12.1937 14th Field Artillery Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 14th Division Artillery Command
    31.12.1937-24.09.1938 3rd Infantry Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, J. - Sluka, V.: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73927#587956Verze : 1
    MOD