Velitelství 13. divise [1937-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství 13. divise [1937-1938]

Headquarters of the 13th Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství 13. divise Headquarters of the 13th Division
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství 13. divise
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1937
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    21.05.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství 34. hraniční oblasti Headquarters of the 34th Border Area
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1937-21.05.1938 Velitelství II. sboru
    15.10.1937-21.05.1938 Headquarters of the 2nd Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1937-21.05.1938 Kolín, Budova divisního velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    15.10.1937-07.12.1937 Kudrna, Miloš (brigádní generál)
    07.12.1937-15.01.1938 Palacký, Josef (brigádní generál)
    15.01.1938-21.05.1938 Pavlík, Antonín (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.10.1937-21.05.1938 Vojtěchovský, Václav (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.10.1937-31.12.1937 13. polní dělostřelecká brigáda
    15.10.1937-24.09.1938 Hraničářský prapor 2
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 22
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 47
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 48
    31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 13. divise
    15.10.1937-31.12.1937 13th Field Artillery Brigade
    15.10.1937-24.09.1938 2nd Border Battalion
    31.12.1937-24.09.1938 13th Division Artillery Command
    31.12.1937-24.09.1938 22nd Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 47th Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 48th Infantry Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    VÚA-VHA Praha, fond Velitelství II. sboru
    VÚA-VHA Praha, fond Posádková velitelství, PV Kolín
    Fidler, J.: 13. divise (1937-1938). Český Brod 2017.
    Fidler, J. - Sluka, V.: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73928#586743Verze : 1
    MOD