8. divise [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

8. divise [1920-1938]

8th Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    8. divise 8th Division
    Originální název:
    Original Name:
    8. divise
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    5. divise 5th Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 120 120th Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Moravu a Slezsko
    15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Brně
    15.10.1935-25.09.1938 IV. sbor
    01.01.1920-15.09.1925 Land Military Command for Moravia and Silesia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Military Command in Brno
    15.10.1935-25.09.1938 4th Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1920-DD.10.1931 Opava, velitelská budova /
    00.10.1931-25.09.1938 Hranice, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1920-19.11.1920 Marty, Émile-Henri-Charles (Plukovník)
    19.11.1920-DD.10.1922 Marty, Émile-Henri-Charles (Brigádní generál)
    00.10.1922-DD.11.1922 Kroutil, Rudolf (Plukovník)
    00.11.1922-10.02.1925 Hanák, Jindřich (Brigádní generál)
    10.02.1925-DD.12.1929 Hanák, Jindřich (Divisní generál)
    00.12.1929-13.07.1933 Kroutil, Josef (Brigádní generál)
    13.07.1933-DD.11.1934 Kroutil, Josef (Divisní generál)
    00.11.1934-DD.12.1935 Klecanda, Vojtěch (Divisní generál)
    00.12.1935-30.09.1936 Ingr, Sergej (Brigádní generál)
    30.09.1936-25.09.1938 Birula, Jindřich (Brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.01.1920-DD.01.1921 Jouart, Louis-André (Podplukovník)
    00.01.1921-DD.12.1922 Marschal, René (Podplukovník)
    00.12.1922-DD.10.1924 Zahálka, Otakar (Major)
    00.10.1924-DD.04.1928 Káňa, Bonifác (Podplukovník)
    00.04.1928-DD.12.1928 Petřík, Miroslav (Major)
    00.12.1928-DD.09.1931 Petřík, Miroslav (Podplukovník)
    00.09.1931-DD.10.1933 Obručník, Jan (Podplukovník)
    00.10.1933-15.10.1935 Němeček, Jan (Podplukovník)
    15.10.1935-25.09.1938 Čatloš, Ferdinand (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.01.1920-31.12.1937 15. pěší brigáda
    01.01.1920-31.12.1937 16. pěší brigáda
    15.01.1920-01.02.1920 Hraničářský prapor 5
    01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 8. divise
    15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 8
    01.12.1921-31.12.1937 8. polní dělostřelecká brigáda
    31.12.1937-25.09.1938 Pěší pluk 15
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 34
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 40
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 8
    31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 8. divise


    01.01.1920-31.12.1937 15th Infantry Brigade
    01.01.1920-31.12.1937 16th Infantry Brigade
    15.01.1920-01.02.1920 5th Border Battalion
    01.06.1920-01.12.1921 8th Division Artillery Command
    15.07.1920-01.12.1921 8th Light Artillery Regiment
    01.12.1921-31.12.1937 8th Field Artillery Brigade
    31.12.1937-25.09.1938 15th Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 34th Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 40th Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 8th Division Artillery Command
    31.12.1937-24.09.1938 8th Infantry Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond 8. divise
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73937#413198Verze : 1
    MOD