7. divise [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

7. divise [1920-1938]

7th Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    7. divise 7th Division
    Originální název:
    Original Name:
    7. divise
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    8. divise 8th Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.09.1920
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 119 119th Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Moravu a Slezsko
    15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Brně
    15.10.1935-25.09.1938 IV. sbor
    01.01.1920-15.09.1925 Land Military Command for Moravia and Silesia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Military Command in Brno
    15.10.1935-25.09.1938 4th Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1920-25.09.1938 Olomouc, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
    Velitel:
    Commander:
    01.01.1920-29.12.1922 Kroupa, Josef (Divisní generál)
    29.12.1922-DD.01.1923 Kroupa, Josef (Armádní generál)
    00.01.1923-DD.11.1924 Šnejdárek, Josef (Brigádní generál)
    00.11.1924-04.05.1928 Weiss, Čeněk (Brigádní generál)
    04.05.1928-DD.12.1931 Weiss, Čeněk (Divisní generál)
    00.12.1931-15.10.1935 Kadlec, Eduard (Divisní generál)
    15.10.1935-30.09.1936 Janáček, Josef (Brigádní generál)
    30.09.1936-25.09.1938 Líčka, Otakar (Brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.01.1920-DD.10.1923 Stuchlý, Richard (Major)
    00.10.1923-DD.10.1925 Homola, Bedřich (Podplukovník)
    00.10.1925-DD.08.1927 Tallavania, František (Major)
    00.08.1927-DD.12.1927 Čejka, Karel (Major)
    00.12.1927-DD.09.1930 Čejka, Karel (Podplukovník)
    00.09.1930-DD.01.1931 Vrzáček, Josef (Major)
    00.01.1931-DD.09.1932 Vrzáček, Josef (Podplukovník)
    00.09.1932-DD.09.1934 Heřman, Jan (Podplukovník)
    00.09.1934-30.09.1936 Lysák, Václav (Podplukovník)
    30.09.1936-DD.09.1937 Hrabovský, Jaroslav (Podplukovník)
    00.09.1937-25.09.1938 Ejem, Josef (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.01.1920-31.12.1937 13. pěší brigáda
    01.01.1920-31.12.1937 14. pěší brigáda
    01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 7. divise
    01.12.1921-31.12.1937 7. polní dělostřelecká brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 Hraničářský prapor 7
    31.12.1937-25.09.1938 Pěší pluk 13
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 27
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 6
    31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 7. divise


    01.01.1920-31.12.1937 13th Infantry Brigade
    01.01.1920-31.12.1937 14th Infantry Brigade
    01.06.1920-01.12.1921 7th Division Artillery Command
    01.12.1921-31.12.1937 7th Field Artillery Brigade
    31.12.1937-25.09.1938 13th Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 27th Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 6th Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 7th Border Battalion
    31.12.1937-24.09.1938 7th Division Artillery Command



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond 7. divise
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73938#413196Verze : 1
    MOD