4. divise [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

4. divise [1920-1938]

4th Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. divise 4th Division
    Originální název:
    Original Name:
    4. divise
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    1. divise 1st Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 116 116th Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
    15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Praze
    15.10.1935-24.09.1938 II. sbor
    01.01.1920-15.09.1925 Land Military Command for Bohemia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Military Command in Prague
    15.10.1935-24.09.1938 2nd Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1920-24.09.1938 Hradec Králové, Budova divisního velitelství

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1920-DD.12.1920 Philippe, Armand Charles ( )
    DD.12.1920-27.01.1921 Böttner, Karel ( )
    27.01.1921-DD.01.1923 Böttner, Karel ( )
    DD.01.1923-DD.12.1924 Votruba, Jan ( )
    DD.12.1924-DD.10.1925 Číla, Antonín Mikuláš ( )
    DD.10.1925-16.12.1927 Krejčí, Ludvík ( )
    16.12.1927-04.05.1928 Krejčí, Ludvík ( )
    04.05.1928-DD.12.1932 Krejčí, Ludvík ( )
    DD.12.1932-DD.12.1933 Mánek, Josef ( )
    DD.12.1933-DD.12.1934 Vitoušek, Josef ( )
    DD.12.1934-24.09.1938 Kutlvašr, Karel ( )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.01.1920-DD.10.1921 Smetánka, Rudolf (major generálního štábu)
    DD.10.1921-DD.02.1924 Koblitz, František (štábní kapitán generálního štábu)
    DD.02.1924-DD.12.1927 Lanč, František (major generálního štábu)
    DD.12.1927-DD.09.1928 Lanč, František (podplukovník generálního štábu)
    DD.09.1928-DD.12.1928 Fabian, František (major generálního štábu)
    DD.12.1928-DD.09.1930 Fabian, František (podplukovník generálního štábu)
    DD.09.1930-DD.12.1933 Štěpánský, Hynek (podplukovník generálního štábu)
    DD.12.1933-30.09.1936
    30.09.1936-25.09.1938 Chleboun, Josef (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.01.1920-31.12.1937 7. pěší brigáda
    01.01.1920-31.12.1937 8. pěší brigáda
    15.01.1920-15.10.1937 Hraničářský prapor 2
    01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 4. divise
    15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 4
    01.12.1921-31.12.1937 4. polní dělostřelecká brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 21
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 30
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 4
    31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 4. divise


    01.01.1920-31.12.1937 7th Infantry Brigade
    01.01.1920-31.12.1937 8th Infantry Brigade
    15.01.1920-15.10.1937 2nd Border Battalion
    01.06.1920-01.12.1921 4th Division Artillery Command
    15.07.1920-01.12.1921 4th Light Artillery Regiment
    01.12.1921-31.12.1937 4th Field Artillery Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 21st Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 30th Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 4th Division Artillery Command
    31.12.1937-24.09.1938 4th Infantry Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73941#413194Verze : 2
    MOD