1. armáda [1969-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

1. armáda [1969-1991]

1st Army

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. armáda 1st Army
    Originální název:
    Original Name:
    1. armáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.09.1969
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Západní vojenský okruh Western Military District
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.12.1991
    Nástupce:
    Successsor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.09.1969-01.12.1991 Západní vojenský okruh 01.09.1969-01.12.1991 Western Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    01.09.1969-01.12.1991 Příbram, ? /
    Velitel:
    Commander:
    01.09.1969-01.10.1971 Veselý, František (Generálmajor)
    01.10.1971-DD.12.1975 Blahník, Miloslav (Generálmajor)
    DD.12.1975-DD.11.1977 Weinlich, Stanislav (Generálmajor)
    DD.11.1977-01.10.1979 Hrebík, Jozef (Generálmajor)
    01.10.1979-DD.MM.1981 Hrebík, Jozef (Generálporučík)
    DD.10.1981-01.05.1982 Vacek, Miloslav (Generálmajor)
    01.05.1982-DD.09.1983 Vacek, Miloslav (Generálporučík)
    DD.09.1983-DD.09.1987 Andrejčák, Imrich (Generálmajor)
    DD.MM.1987-01.12.1991 Polák, Milan (Generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.09.1969-DD.10.1970 Sedláček, Zdeněk (Generálmajor)
    DD.10.1970-01.10.1971 Blahník, Miloslav (Generálmajor)
    DD.10.1971-DD.11.1972 Václavík, Milan (Generálmajor)
    DD.11.1974-DD.12.1975 Pavlič, Vasil (Plukovník)
    DD.12.1975-DD.10.1978 Havala, Zdeněk (Generálmajor)
    DD.11.1979-01.10.1981 Vacek, Miloslav (Generálmajor)
    DD.11.1981-01.10.1982 Hrbek, Čestmír (Generálmajor)
    01.10.1982-01.05.1983 Andrejčák, Imrich (Plukovník)
    01.05.1983-DD.09.1983 Andrejčák, Imrich (Generálmajor)
    DD.10.1987-01.05.1990 Halva, Ivan (Plukovník)
    01.05.1990-DD.09.1991 Halva, Ivan (Generálmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.09.1969-01.09.1974 1. letecká technická opravna
    01.09.1969-30.11.1991 1. radiační středisko
    01.09.1969-01.12.1991 1. radiotechnický prapor
    01.09.1969-01.09.1974 1. spojovací letka
    01.09.1969-31.10.1991 1. spojovací pluk
    01.09.1969-01.12.1991 1. tanková divize
    01.09.1969-01.09.1977 105. pluk chemické ochrany
    01.09.1969-01.09.1978 11. automobilní prapor
    01.09.1969-01.12.1991 11. silniční prapor
    01.09.1969-01.09.1978 12. automobilní prapor
    01.09.1969-31.10.1991 19. motostřelecká divize
    01.09.1969-01.09.1978 2. automobilní prapor
    01.09.1969-31.10.1991 2. motostřelecká divize
    01.09.1969-31.10.1991 20. motostřelecká divize
    01.09.1969-30.11.1991 216. protitankový pluk
    01.09.1969-01.09.1975 259. protiletadlová brigáda
    01.09.1969-01.09.1976 31. dělostřelecká základna
    01.09.1969-01.09.1976 311. těžká dělostřelecká brigáda
    01.09.1969-30.11.1991 322. kanónova dělostřelecká brigáda
    01.09.1969-31.10.1991 51. ženijní brigáda
    01.09.1969-DD.MM.1978 71. spojovací prapor zvláštního určení
    01.09.1969-01.09.1978 81. cisternový prapor
    01.09.1969-01.09.1977 91. pontonový prapor
    01.09.1974-01.11.1985 1. spojovací letka
    01.09.1975-31.10.1991 171. protiletadlový raketový pluk
    01.09.1975-01.09.1977 173. protiletadlový pluk
    01.09.1976-01.11.1989 321. těžká dělostřelecká brigáda
    01.09.1977-31.10.1990 103. prapor chemické ochrany
    01.09.1977-31.10.1990 91. pontonový pluk
    01.09.1978-31.12.1984 15. automobilní pluk
    DD.12.1978-DD.MM.1981 3. radiový prapor REB
    DD.MM.1978-31.10.1988 71. radiový prapor zvláštního určení
    DD.MM.1981-30.11.1991 3. smíšený pluk REB
    31.12.1984-01.12.1991 1. brigáda materiálního zabezpečení
    31.10.1986-31.10.1991 21. dělostřelecká základna
    01.10.1987-31.10.1991 1. rota spojení a radiotechnického zabezpečení
    31.10.1987-01.12.1991 1. letka velení a průzkumu
    DD.MM.1987-01.12.1991 101. letka bezpilotních průzkumných prostředků
    31.10.1988-30.11.1991 11. spojovací pluk dálkových spojů
    31.10.1988-01.12.1991 71. radiotechnický pluk zvláštního určení
    31.10.1989-01.12.1991 11. vrtulníkový pluk
    31.10.1990-01.12.1991 103. sklad chemického materiálu
    31.10.1990-31.10.1991 91. sklad ženijního materiálu
    01.12.1990-31.10.1991 1. průzkumný dělostřelecký pluk
    31.10.1991-01.12.1991 20. mechanizovaná divize
    01.09.1969-01.09.1977 105th Chemical Protection Regiment
    01.09.1969-01.09.1978 11th Automobile Battalion
    01.09.1969-01.12.1991 11th Road Battalion
    01.09.1969-01.09.1978 12th Automobile Battalion
    01.09.1969-31.10.1991 19th Motor Rifle Division
    01.09.1969-01.09.1974 1st Air Courier Squadron
    01.09.1969-01.09.1974 1st Aircraft Technical Repair Plzen
    01.09.1969-30.11.1991 1st Radiation Center
    01.09.1969-01.12.1991 1st Radio Technical Battalion
    01.09.1969-31.10.1991 1st Signal Regiment
    01.09.1969-01.12.1991 1st Tank Division
    01.09.1969-31.10.1991 20th Motor Rifle Division
    01.09.1969-30.11.1991 216th Anti-Tank Regiment
    01.09.1969-01.09.1975 259th Anti-Aircraft Brigade
    01.09.1969-01.09.1978 2nd Automobile Battalion
    01.09.1969-31.10.1991 2nd Motor Rifle Division
    01.09.1969-01.09.1976 311th Heavy Artillery Brigade
    01.09.1969-01.09.1976 31st Artillery Base
    01.09.1969-30.11.1991 322nd Cannon Artillery Brigade
    01.09.1969-31.10.1991 51st Engineer Brigade
    01.09.1969-DD.MM.1978 71st Special Purpose Signal Battalion
    01.09.1969-01.09.1978 81st Fuel Tank Battalion
    01.09.1969-01.09.1977 91st Pontoon Battalion
    01.09.1974-01.11.1985 1st Air Courier Squadron
    01.09.1975-31.10.1991 171st Anti-Aircraft Missile Regiment
    01.09.1975-01.09.1977 173rd Anti-Aircraft Regiment
    01.09.1976-01.11.1989 321st Heavy Artillery Brigade
    01.09.1977-31.10.1990 103rd Chemical Protection Battalion
    01.09.1977-31.10.1990 91st Pontoon Regiment
    01.09.1978-31.12.1984 15th Automobile Regiment
    DD.12.1978-DD.MM.1981 3rd Electronic Warfare Radio Battalion
    DD.MM.1978-31.10.1988 71st Special Purpose Radio Battalion
    DD.MM.1981-30.11.1991 3rd Composite Electronic Warfare Regiment
    31.12.1984-01.12.1991 1st Supply Brigade
    31.10.1986-31.10.1991 21st Artillery Base
    01.10.1987-31.10.1991 1st Signal and Radiotechnical Services Company
    31.10.1987-01.12.1991 1st Command and Reconnaissance Squadron
    DD.MM.1987-01.12.1991 101st Unmanned Aerial Vehicle Reconnaissance Squadron
    31.10.1988-30.11.1991 11th Remote Connections Signal Regiment
    31.10.1988-01.12.1991 71st Special Purpose Electronic Intelligence Regiment
    31.10.1989-01.12.1991 11th Helicopter Regiment
    31.10.1990-01.12.1991 103rd Chemical Material Depot
    31.10.1990-31.10.1991 91st Engineer Material Depot
    01.12.1990-31.10.1991 1st Reconnaissance Artillery Regiment
    31.10.1991-01.12.1991 20th Mechanized Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond ČSLA (1. armáda)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73955#405786Verze : 9
    MOD