2. motorisovaná brigáda [1937-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. motorisovaná brigáda [1937-1938]

2nd Motorised Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. motorisovaná brigáda 2nd Motorised Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    2. motorisovaná brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1937
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 131 131st Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1937-24.09.1938 2. rychlá divise 15.10.1937-24.09.1938 2nd Rapid Division
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1937-24.09.1938 Brno,

    Velitel:
    Commander:
    15.10.1937-24.09.1938 Berka, Miloslav (plukovník generálního štábu)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.10.1937-24.09.1938 Cyklistický prapor 2
    15.10.1937-24.09.1938 Cyklistický prapor 5
    15.09.1938-24.09.1938 Pluk útočné vozby 2


    15.10.1937-24.09.1938 2nd Bicycle Battalion
    15.10.1937-24.09.1938 5th Bicycle Battalion
    15.09.1938-24.09.1938 2nd Armoured Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73976#413268Verze : 1
    MOD