3. jezdecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

3. jezdecká brigáda [1921-1937]

3rd Cavalry Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    3. jezdecká brigáda 3rd Cavalry Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    3. jezdecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.02.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.10.1937
    Nástupce:
    Successor:
    3. rychlá divise 3rd Rapid Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.02.1921-27.10.1921 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
    27.10.1921-10.11.1921 Západoslovenská skupina
    10.11.1921-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
    15.09.1925-15.10.1937 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
    01.02.1921-27.10.1921 Land Military Command for Slovakia
    27.10.1921-10.11.1921 Western Slovakian Group
    10.11.1921-15.09.1925 Land Military Command for Slovakia
    15.09.1925-15.10.1937 Land Military Command in Bratislava
    Dislokace:
    Deployed:
    01.02.1921-15.10.1937 Bratislava, Kasárny Milana Hodži
    Velitel:
    Commander:
    01.02.1921-DD.11.1921 Widner, Antonín(podplukovník jezdectva)
    00.11.1921-16.12.1921 Chmelař, Václav (plukovník jezdectva)
    16.12.1921-DD.02.1923 Chmelař, Václav (generál V. hodnostní třídy)
    DD.02.1923-20.02.1924 Widner, Antonín (plukovník jezdectva)
    20.02.1924-DD.06.1925 Widner, Antonín (generál V. hodnostní třídy)
    DD.06.1925-DD.09.1927 Červinka, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
    DD.09.1927-DD.07.1928 Vamberský, Josef (plukovník jezdectva)
    DD.07.1928-DD.11.1936 Červinka, Jaroslav (brigádní generál)
    DD.11.1936-15.10.1937 Eminger, Jaroslav (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.02.1921-DD.12.1921 Vamberský, Josef (major generálního štábu)
    DD.12.1921-DD.02.1922 Vamberský, Josef (podplukovník generálního štábu)
    DD.02.1922-DD.10.1924 Čulík, Ferdinand (major generálního štábu)
    DD.10.1924-DD.10.1925 Kučera, Rudolf (štábní kapitán generálního štábu)
    DD.10.1925-DD.07.1926 Svoboda, Jaroslav (major generálního štábu)
    DD.07.1926-DD.09.1928 Fabian, František (major generálního štábu)
    DD.09.1928-DD.09.1930 Křepel, Jan (major generálního štábu)
    DD.09.1930-DD.09.1936 Suchánek, Josef (major generálního štábu)
    DD.09.1936-DD.07.1937 Veit, Karel (major generálního štábu)
    DD.07.1937-15.10.1937 Veit, Karel (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.02.1921-01.01.1936 Jezdecký pluk 3
    01.02.1921-01.10.1933 Jezdecký pluk 5
    00.05.1921-01.10.1933 Jezdecký pluk 10
    01.10.1932-15.10.1937 Dělostřelecký oddíl 83
    15.09.1933-15.10.1937 Cyklistický prapor 3
    15.09.1933-01.01.1936 Jezdecký pluk 11
    01.01.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 11
    01.01.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 3
    01.01.1936-26.09.1936 Dragounský pluk 5
    26.09.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 10


    01.02.1921-01.01.1936 3rd Cavalry Regiment
    01.02.1921-01.10.1933 5th Cavalry Regiment
    00.05.1921-01.10.1933 10th Cavalry Regiment
    01.10.1932-15.10.1937 83rd Artillery Battalion
    15.09.1933-01.01.1936 11th Cavalry Regiment
    15.09.1933-15.10.1937 3rd Bicycle Battalion
    01.01.1936-15.10.1937 11th Dragoon Regiment
    01.01.1936-15.10.1937 3rd Dragoon Regiment
    01.01.1936-26.09.1936 5th Dragoner Regiment
    26.09.1936-15.10.1937 10th Dragoon Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73983#404055Verze : 0
    MOD