2. jezdecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. jezdecká brigáda [1921-1937]

2nd Cavalry Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name
    2. jezdecká brigáda 2nd Cavalry Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    2. jezdecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.02.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.10.1937
    Nástupce:
    Successor:
    2. rychlá divise 2nd Rapid Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.02.1921-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Moravu a Slezsko
    15.09.1925-15.10.1937 Zemské vojenské velitelství v Brně
    01.02.1921-15.09.1925 Land Military Command for Moravia and Silesia
    15.09.1925-15.10.1937 Land Military Command in Brno
    Dislokace:
    Deployed:
    01.02.1921-15.10.1937 Brno, kasárny /
    Velitel:
    Commander:
    01.02.1921-29.12.1922 Kukula, Emanuel (plukovník jezdectva)
    29.12.1922-DD.09.1925 Kukula, Emanuel (generál V. hodnostní třídy)
    DD.09.1925-DD.09.1927 Stluka, Václav (plukovník jezdectva)
    DD.09.1927-DD.08.1928 Vamberský, Josef (plukovník jezdectva)
    DD.08.1928-DD.09.1928 Melzer, Ludvík (plukovník jezdectva)
    DD.09.1928-29.02.1929 Vamberský, Josef (plukovník jezdectva)
    29.02.1929-DD.03.1931 Vamberský, Josef (brigádní generál)
    DD.03.1931-13.07.1933 Eminger, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
    13.07.1933-DD.03.1935 Eminger, Jaroslav (brigádní generál)
    DD.03.1935-01.10.1937 Koutňák, Josef (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.02.1921-DD.07.1921 Nemanský, Alexandr (major generálního štábu)
    DD.07.1921-DD.11.1923 Nemanský, Alexandr (podplukovník generálního štábu)
    DD.11.1923-DD.06.1925 Hilmer, Gustav (podplukovník generálního štábu)
    DD.06.1925-DD.04.1928 Braun, Jaroslav (major generálního štábu)
    DD.04.1928-DD.09.1928 Braun, Jaroslav (podplukovník generálního štábu)
    DD.09.1928-DD.09.1930 Štěpán, Karel (major generálního štábu)
    DD.09.1930-DD.09.1931 Jelínek, Alois (major generálního štábu)
    DD.09.1931-DD.09.1935 Mrázek, Augustin (major generálního štábu)
    DD.11.1935-DD.12.1936 Kopecký, Jan (major generálního štábu)
    DD.12.1936-01.10.1937 Kopecký, Jan (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.02.1921-01.01.1936 Jezdecký pluk 2
    01.02.1921-01.01.1936 Jezdecký pluk 6
    01.02.1921-01.01.1936 Jezdecký pluk 7
    01.10.1932-15.10.1937 Dělostřelecký oddíl 82
    15.09.1933-15.10.1937 Cyklistický prapor 2
    01.01.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 2
    01.01.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 6
    01.01.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 7
    15.09.1937-15.10.1937 Cyklistický prapor 5


    01.02.1921-01.01.1936 2nd Cavalry Regiment
    01.02.1921-01.01.1936 6th Cavalry Regiment
    01.02.1921-01.01.1936 7th Cavalry Regiment
    01.10.1932-15.10.1937 82nd Artillery Battalion
    15.09.1933-15.10.1937 2nd Bicycle Battalion
    01.01.1936-15.10.1937 2nd Dragoon Regiment
    01.01.1936-15.10.1937 6th Dragoon Regiment
    01.01.1936-15.10.1937 7th Dragoon Regiment
    15.09.1937-15.10.1937 5th Bicycle Battalion



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73984#404034Verze : 0
    MOD