1. jezdecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

1. jezdecká brigáda [1921-1937]

1st Cavalry Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. jezdecká brigáda 1st Cavalry Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    1. jezdecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.02.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.10.1937
    Nástupce:
    Successor:
    1. rychlá divise 1st Rapid Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.02.1921-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
    15.09.1925-15.10.1937 Zemské vojenské velitelství v Praze
    01.02.1921-15.09.1925 Land Military Command for Bohemia
    15.09.1925-15.10.1937 Land Military Command in Prague
    Dislokace:
    Deployed:
    01.02.1921-15.10.1937 Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad

    Velitel:
    Commander:
    01.02.1921-29.12.1922 Chlapec, Zdenko(plukovník jezdectva)
    29.12.1922-31.12.1923 Chlapec, Zdenko(generál V. hodnostní třídy)
    31.12.1923-04.05.1928 Zbořil, Ladislav (plukovník jezdectva)
    04.05.1928-01.10.1928 Zbořil, Ladislav (brigádní generál)
    01.10.1928-15.09.1929 Koutňák, Josef (plukovník generálního štábu)
    15.09.1929-30.10.1933 Zbořil, Ladislav (brigádní generál)
    30.10.1933-30.11.1933 Fišera, Julius (plukovník jezdectva)
    30.11.1933-15.10.1935 Birula, Jindřich (brigádní generál)
    15.10.1935-15.11.1936 Dostál, Josef (plukovník jezdectva)
    15.11.1936-15.10.1937 Fišera, Julius (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.02.1921-DD.12.1922 Haubner, Karel (major generálního štábu)
    DD.12.1922-DD.10.1924 Haubner, Karel (podplukovník generálního štábu)
    DD.10.1924-DD.10.1925 Koutňák, Josef (podplukovník generálního štábu)
    DD.10.1925-DD.09.1927 Oesser, Ota (štábní kapitán generálního štábu)
    DD.09.1927-DD.10.1927 Dyk, Viktor (kapitán generálního štábu)
    DD.10.1927-DD.09.1930 Heřman, František (kapitán generálního štábu)
    DD.09.1930-DD.02.1933 Lang, Theodor (major generálního štábu)
    DD.02.1933-DD.09.1935 Lang, Theodor (podplukovník generálního štábu)
    DD.09.1935-DD.11.1935 Pošíbal, Jaroslav (major generálního štábu)
    DD.11.1935-DD.12.1936 Šilhavý, Antonín (major generálního štábu)
    DD.12.1936-01.10.1937 Šilhavý, Antonín (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.02.1921-01.01.1936 Jezdecký pluk 1
    01.02.1921-01.01.1936 Jezdecký pluk 4
    01.02.1921-01.01.1936 Jezdecký pluk 8
    01.02.1921-01.01.1936 Jezdecký pluk 9
    01.10.1932-15.10.1937 Dělostřelecký oddíl 81
    15.09.1933-26.09.1936 Cyklistický prapor 1
    01.01.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 1
    01.01.1936-26.09.1936 Dragounský pluk 4
    01.01.1936-26.09.1936 Dragounský pluk 8
    01.01.1936-26.09.1936 Dragounský pluk 9
    26.09.1936-15.10.1937 Cyklistický prapor 4
    26.09.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 5


    01.02.1921-01.01.1936 1st Cavalry Regiment
    01.02.1921-01.01.1936 4th Cavalry Regiment
    01.02.1921-01.01.1936 8th Cavalry Regiment
    01.02.1921-01.01.1936 9th Cavalry Regiment
    01.10.1932-15.10.1937 81st Artillery Battalion
    15.09.1933-26.09.1936 1st Bicycle Battalion
    01.01.1936-15.10.1937 1st Dragoon Regiment
    01.01.1936-26.09.1936 4th Dragoon Regiment
    01.01.1936-26.09.1936 8th Dragoon Regiment
    01.01.1936-26.09.1936 9th Dragoon Regiment
    26.09.1936-15.10.1937 4th Bicycle Battalion
    26.09.1936-15.10.1937 5th Dragoner Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73985#347279Verze : 2
    MOD