2. horská brigáda [1920-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. horská brigáda [1920-1937]

2nd Mountain Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. horská brigáda 2nd Mountain Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    2. horská brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    17. divise 17th Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.04.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
    15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Košicích
    15.10.1935-31.12.1937 VI. sbor
    01.04.1920-15.09.1925 Land Military Command for Slovakia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Military Command in Košice
    15.10.1935-31.12.1937 6th Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    01.04.1920-31.12.1937 Spišská Nová Ves, Velitelská budova /

    Velitel:
    Commander:
    01.04.1920-DD.01.1923 Votruba, Jan (plukovník pěchoty)
    DD.01.1923-19.07.1923 Rychtermoc, Robert (plukovník generálního štábu)
    19.07.1923-DD.11.1923 Rychtermoc, Robert (generál V. hodnostní třídy)
    DD.11.1923-DD.12.1923 Horák, Jan (generál V. hodnostní třídy)
    DD.12.1923-DD.11.1924 Weiss, Čeněk (plukovník pěchoty)
    DD.11.1924-DD.11.1927 Vitoušek, Josef (plukovník generálního štábu)
    DD.11.1927-04.05.1928 Votruba, Josef (plukovník generálního štábu)
    04.05.1928-DD.02.1929 Votruba, Josef (brigádní generál)
    DD.02.1929-DD.05.1934 Plaček, Vilém (brigádní generál)
    DD.05.1934-31.12.1937 Šidlík, Václav (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.04.1920-DD.11.1923 Kulík, Hynek (Major)
    DD.11.1923-DD.10.1924 Líčka, Otakar (Major)
    DD.10.1924-DD.02.1928 Dubovský, Karel (Major)
    DD.02.1928-DD.03.1931 Vedral, Jaroslav (Major)
    DD.03.1931-DD.09.1932 Vedral, Jaroslav (Podplukovník)
    DD.09.1932-DD.01.1935 Čatloš, Ferdinand (Major)
    DD.01.1935-15.10.1935 Čatloš, Ferdinand (Podplukovník)
    15.10.1935-DD.12.1937 Dvořák, Václav (Major)
    DD.12.1937-31.12.1937 Dvořák, Václav (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.04.1920-31.12.1937 Horský pěší pluk 3
    01.04.1920-31.12.1937 Horský pěší pluk 4
    15.07.1920-01.01.1923 Horský dělostřelecký pluk 202
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 202
    01.04.1920-31.12.1937 3rd Mountain Infantry Regiment
    01.04.1920-31.12.1937 4th Mountain Infantry Regiment
    15.07.1920-01.01.1923 202nd Mountain Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 202nd Artillery Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:

    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73986#347270Verze : 3
    MOD