1. horská brigáda [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

1. horská brigáda [1920-1938]

1st Mountain Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. horská brigáda 1st Mountain Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    1. horská brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.01.1938
    Nástupce:
    Successor:
    16. divise 16th Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.04.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
    15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
    15.10.1935-01.01.1938 V. sbor
    01.04.1920-15.09.1925 Land Military Command for Slovakia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Military Command in Pressburg
    15.10.1935-01.01.1938 5th Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    01.04.1920-DD.MM.1933 Ružomberok, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
    DD.MM.1933-01.01.1938 Ružomberok, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.04.1920-DD.04.1921 Rychtermoc, Robert (plukovník generálního štábu)
    DD.04.1921-19.07.1923 Šindelář, Jan (plukovník pěchoty)
    19.07.1923-DD.10.1923 Šindelář, Jan (generál V. hodnostní třídy)
    DD.10.1923-15.09.1925 Prchala, Lev (plukovník generálního štábu)
    15.09.1925-04.05.1928 Heřman, Karel (plukovník generálního štábu)
    04.05.1928-DD.01.1930 Heřman, Karel (brigádní generál)
    DD.01.1930-DD.08.1932 Luža, Vojtěch (brigádní generál)
    DD.08.1932-DD.12.1933 Hrabčík, František (brigádní generál)
    DD.12.1933-15.10.1935 Mézl, Ondřej (brigádní generál)
    15.10.1935-01.09.1936 Birula, Jindřich (brigádní generál)
    01.09.1936-DD.12.1937 Kálal, Bohuslav (brigádní generál)
    DD.12.1937-01.01.1938 Marvan, František (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.04.1920-DD.10.1924 Slunský, Josef (major generálního štábu)
    DD.10.1924-15.09.1925 Konečný, Jaroslav (major generálního štábu)
    15.09.1925-DD.12.1926 Hájek, František (štábní kapitán generálního štábu)
    DD.12.1926-DD.11.1929 Hájek, František (major generálního štábu)
    DD.11.1929-DD.06.1933 Adamec, Antonín (major generálního štábu)
    DD.06.1933-DD.09.1933 Adamec, Antonín (podplukovník generálního štábu)
    DD.09.1933-15.10.1935 Koblitz, Vincenc (podplukovník generálního štábu)
    15.10.1935-DD.07.1937 Duda, Petr (major generálního štábu)
    DD.07.1937-01.01.1938 Duda, Petr (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.04.1920-31.12.1937 Horský pěší pluk 1
    01.04.1920-31.12.1937 Horský pěší pluk 2
    15.07.1920-01.01.1923 Horský dělostřelecký pluk 201
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 201


    01.04.1920-31.12.1937 1st Mountain Infantry Regiment
    01.04.1920-31.12.1937 2nd Mountain Infantry Regiment
    15.07.1920-01.01.1923 201st Mountain Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 201st Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73987#347266Verze : 2
    MOD