1. těžká dělostřelecká brigáda [1920-1935]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

1. těžká dělostřelecká brigáda [1920-1935]

1st Heavy Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. těžká dělostřelecká brigáda 1st Heavy Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    1. těžká dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1935
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1920-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
    15.09.1925-01.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    01.10.1920-15.09.1925 Land Artillery Command for Bohemia
    15.09.1925-01.10.1935 Land Artillery Command in Prague
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1920-DD.03.1925 Vysoké Mýto,
    00.03.1925-DD.10.1932 Čtyři Dvory, Dělostřelecké kasárny
    00.10.1932-01.10.1935 Tábor, Dělostřelecké kasárny
    Velitel:
    Commander:
    01.10.1920-16.12.1921 Rambousek, Jan (plukovník dělostřelectva)
    16.12.1921-DD.02.1922 Rambousek, Jan (generál V. hodnostní třídy)
    DD.02.1922-20.02.1924 Laab, Karel (plukovník generálního štábu)
    20.02.1924-DD.09.1925 Laab, Karel (generál V. hodnostní třídy)
    DD.09.1925-16.07.1929 Kružík, Josef (plukovník dělostřelectva)
    16.07.1929-DD.10.1932 Kružík, Josef (brigádní generál)
    DD.10.1932-DD.12.1932 Dittrich, Karel (plukovník dělostřelectva)
    DD.12.1932-DD.12.1934 Milhard, Ervín (plukovník dělostřelectva)
    DD.12.1934-01.10.1935 Kryštof, František (plukovník dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1920-01.01.1923 Těžký kanonový pluk 301
    15.10.1920-01.01.1923 Těžký moždířový pluk 303
    12.02.1921-01.01.1923 Těžký moždířový pluk 305
    01.01.1923-01.10.1935 Dělostřelecký pluk 301
    01.01.1923-01.10.1935 Dělostřelecký pluk 303
    01.01.1923-01.10.1935 Dělostřelecký pluk 305


    01.10.1920-01.01.1923 301st Heavy Gun Regiment
    15.10.1920-01.01.1923 303rd Heavy Mortar Regiment
    12.02.1921-01.01.1923 305th Heavy Mortar Regiment
    01.01.1923-01.10.1935 301st Artillery Regiment
    01.01.1923-01.10.1935 303rd Artillery Regiment
    01.01.1923-01.10.1935 305th Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73993#347468Verze : 1
    MOD