23. pěší brigáda [1920-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

23. pěší brigáda [1920-1937]

23rd Infantry Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    23. pěší brigáda 23rd Infantry Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    23. pěší brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    19. pěší brigáda 19th Infantry Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1920-31.12.1937 12. divise 01.01.1920-31.12.1937 12th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1920-31.12.1937 Mukačevo, Velké kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1920-DD.01.1921 Pernot, Claude-Ferdinand (Plukovník)
    DD.01.1921-29.12.1922 Slezáček, Vilém (Plukovník)
    29.12.1922-DD.04.1923 Slezáček, Vilém (Brigádní generál)
    DD.04.1923-20.02.1924 Kendík, Otakar (Plukovník)
    20.02.1924-DD.01.1925 Kendík, Otakar (Brigádní generál)
    DD.01.1925-DD.10.1925 Krajcza, Maxmilián (Brigádní generál)
    DD.10.1925-DD.10.1927 Hummel, Rudolf (Plukovník)
    DD.10.1927-04.05.1928 Bárta, Miloslav (Plukovník)
    04.05.1928-DD.01.1930 Bárta, Miloslav (Brigádní generál)
    DD.01.1930-DD.09.1931 Janáček, Josef (Plukovník)
    DD.09.1931-11.01.1934 Klubal, Karel (Plukovník)
    11.01.1934-DD.01.1934 Klubal, Karel (Brigádní generál)
    DD.01.1934-05.03.1936 Benda, Alois (Plukovník)
    05.03.1936-31.12.1937 Benda, Alois (Brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1920-31.10.1920 Pěší pluk 14
    01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 20
    01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 36


    01.10.1920-31.10.1920 14th Infantry Regiment
    01.10.1920-31.12.1937 20th Infantry Regiment
    01.10.1920-31.12.1937 36th Infantry Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74007#530931Verze : 3
    MOD