11. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

11. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

11th Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    11. polní dělostřelecká brigáda 11th Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    11. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 11. divise 11th Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 11. divise 11th Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 11. divise
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Košicích
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva VI. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 11th Division
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Slovakia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Košice
    15.10.1935-31.12.1937 6th Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-31.12.1937 Košice, Velitelská budova /
    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-04.05.1928 Novák, Zdeněk (plukovník dělostřelectva)
    04.05.1928-DD.01.1929 Novák, Zdeněk (brigádní generál)
    DD.01.1929-DD.10.1930 Nedbal, Norbert (plukovník dělostřelectva)
    DD.10.1930-DD.03.1933 Kirej, Vasil (brigádní generál)
    DD.03.1933-DD.05.1933 Bartoš, Ladislav (plukovník generálního štábu)
    DD.05.1933-31.12.1937 Kirej, Vasil (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 11
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 11


    01.12.1921-31.12.1937 11th Artillery Regiment
    01.12.1921-01.01.1923 11th Light Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74018#530675Verze : 1
    MOD