10. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

10. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

10th Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    10. polní dělostřelecká brigáda 10th Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    10. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 10. divise 10th Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 10. divise 10th Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 10. divise
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Bratislavě
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva VII. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 10th Division
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Slovakia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Bratislava
    15.10.1935-31.12.1937 7th Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-31.12.1937 Banská Bystrica, Budova divisního velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-DD.10.1923 Maczek, František (plukovník dělostřelectva)
    DD.10.1923-DD.03.1928 Jansa, Karel (plukovník dělostřelectva)
    DD.03.1928-04.05.1928 Hrnčíř, Josef (plukovník dělostřelectva)
    04.05.1928-DD.08.1928 Hrnčíř, Josef (brigádní generál)
    DD.08.1928-DD.01.1929 Hájek, Norbert (plukovník dělostřelectva)
    DD.01.1929-21.02.1933 Grosse, Gustav (plukovník dělostřelectva)
    21.02.1933-DD.09.1934 Grosse, Gustav (brigádní generál)
    DD.09.1934-30.07.1936 Ždímal, Václav (plukovník dělostřelectva)
    30.07.1936-DD.10.1937 Ždímal, Václav (brigádní generál)
    DD.10.1937-31.12.1937 Rychlík, Viktor (plukovník dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 10
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 10


    01.12.1921-01.01.1923 10th Light Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 10th Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74019#530929Verze : 3
    MOD