9. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

9. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

9th Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    9. polní dělostřelecká brigáda 9th Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    9. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 9. divise 9th Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 9. divise 9th Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 9. divise
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Bratislavě
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva VII. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 9th Division
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Slovakia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Bratislava
    15.10.1935-31.12.1937 7th Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-DD.11.1928 Trnava, Vojenská invalidovna /
    DD.11.1928-31.12.1937 Bratislava, Budova divisního velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-DD.02.1922 Pexider, František (Plukovník)
    DD.02.1922-DD.10.1922 Přikryl, Vladimír (Plukovník)
    DD.10.1922-DD.11.1923 Zobl, František (Plukovník)
    DD.11.1923-DD.10.1924 Vedral, Josef (Plukovník)
    DD.10.1924-DD.10.1925 Nedbal, Norbert (Plukovník)
    DD.10.1925-DD.03.1928 Vedral, Josef (Plukovník)
    DD.03.1928-21.02.1929 Karger, Jan (Plukovník)
    21.02.1929-DD.02.1929 Karger, Jan (Brigádní generál)
    DD.02.1929-DD.05.1929 Milhard, Ervín (Plukovník)
    DD.05.1929-DD.09.1929 Csunderlík, Alexander (Plukovník)
    DD.09.1929-15.10.1935 Karger, Jan (Brigádní generál)
    15.10.1935-DD.12.1936 Nevrkla, Emanuel (Plukovník)
    DD.12.1936-31.12.1937 Harant, Josef (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 54
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 9
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 109
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 54


    01.12.1921-01.01.1923 54th Light Artillery Regiment
    01.12.1921-01.01.1923 9th Light Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 109th Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 54th Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74020#530928Verze : 1
    MOD