12. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

12. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

12th Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    12. polní dělostřelecká brigáda 12th Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    12. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 12. divise 12th Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 12. divise 12th Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 12. divise
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Podkarpatskou Rus
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Košicích
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva VI. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 12th Division
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Ruthenia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Košice
    15.10.1935-31.12.1937 6th Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-31.12.1937 Užhorod, Velitelská budova /

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-16.12.1921 Kořínek, Otakar (podplukovník dělostřelectva)
    16.12.1921-19.07.1923 Kořínek, Otakar (plukovník dělostřelectva)
    19.07.1923-DD.12.1926 Kořínek, Otakar (generál V. hodnostní třídy)
    DD.12.1926-DD.09.1927 Hrnčíř, Josef (plukovník dělostřelectva)
    DD.09.1927-16.11.1927 Kořínek, Otakar (generál V. hodnostní třídy)
    16.11.1927-DD.02.1928 Kořínek, Otakar (brigádní generál)
    DD.02.1928-16.07.1929 Hejduk, Antonín (plukovník dělostřelectva)
    16.07.1929-DD.12.1931 Hejduk, Antonín (brigádní generál)
    DD.12.1931-13.07.1933 Mackevič, Jiří (plukovník dělostřelectva)
    13.07.1933-DD.10.1935 Mackevič, Jiří (brigádní generál)
    DD.10.1935-31.12.1937 Grubl, František (plukovník dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 12
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 12


    01.12.1921-01.01.1923 12th Light Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 12th Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74021#530673Verze : 1
    MOD