8. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

8. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

8th Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    8. polní dělostřelecká brigáda 8th Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    8. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 8. divise 8th Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 8. divise 8th Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 8. divise
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Brně
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 8th Division
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Moravia and Silesia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Brno
    15.10.1935-31.12.1937 4th Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-DD.10.1931 Opava, Velitelská budova /
    DD.10.1931-31.12.1937 Hranice, kasárny /
    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-16.12.1921 Vojta, Hugo (podplukovník dělostřelectva)
    16.12.1921-DD.03.1923 Vojta, Hugo (plukovník dělostřelectva)
    DD.03.1923-DD.01.1925 Rücker, Josef (plukovník dělostřelectva)
    DD.01.1925-04.05.1928 Šabata, František (plukovník dělostřelectva)
    04.05.1928-DD.08.1928 Šabata, František (brigádní generál)
    DD.08.1928-DD.02.1929 Tichý, Karel (plukovník dělostřelectva)
    DD.02.1929-15.10.1935 Novák, Zdeněk (brigádní generál)
    15.10.1935-DD.11.1936 Dvořák, Josef (plukovník generálního štábu)
    DD.11.1936-31.12.1937 Kloboučník, Karel (plukovník dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 8
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 108


    01.12.1921-01.01.1923 8th Light Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 108th Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74022#530927Verze : 1
    MOD