7. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

7. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

7th Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    7. polní dělostřelecká brigáda 7th Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    7. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 7. divise 7th Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 7. divise 7th Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 7. divise
    --.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství dělostřelectva v Brně
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 7th Division
    --.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Moravia and Silesia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Brno
    15.10.1935-31.12.1937 4th Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-31.12.1937 Olomouc, Kasárny Jana Žižky z Trocnova
    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-29.12.1922 Kozel, František (plukovník dělostřelectva)
    29.12.1922-DD.10.1923 Kozel, František (generál V. hodnostní třídy)
    DD.10.1923-31.12.1924 Přikryl, Vladimír (plukovník dělostřelectva)
    31.12.1924-DD.08.1926 Přikryl, Vladimír (generál V. hodnostní třídy)
    DD.08.1926-DD.11.1926 Fajfr, Jaroslav (generál V. hodnostní třídy)
    DD.11.1926-04.05.1928 Hanák, Antonín (plukovník dělostřelectva)
    04.05.1928-DD.12.1931 Hanák, Antonín (brigádní generál)
    DD.12.1931-DD.09.1932 Ždímal, Václav (plukovník dělostřelectva)
    DD.09.1932-13.07.1933 Hudeček, Jiří (plukovník dělostřelectva)
    13.07.1933-15.10.1935 Hudeček, Jiří (brigádní generál)
    15.10.1935-05.03.1936 Kryštof, František (plukovník dělostřelectva)
    05.03.1936-DD.01.1937 Kryštof, František (brigádní generál)
    DD.01.1937-DD.12.1937 Bartoš, Ladislav (plukovník generálního štábu)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 53
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 7
    01.01.1923-15.09.1932 Dělostřelecký pluk 53
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 7


    01.12.1921-01.01.1923 53rd Light Artillery Regiment
    01.12.1921-01.01.1923 7th Light Artillery Regiment
    01.01.1923-15.09.1932 53rd Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 7th Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74023#530907Verze : 1
    MOD