6. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

6. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

6th Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    6. polní dělostřelecká brigáda 6th Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    6. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 6. divise 6th Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 6. divise 6th Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 6. divise
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Brně
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva III. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 6th Division
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Moravia and Silesia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Brno
    15.10.1935-31.12.1937 3rd Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-31.12.1937 Brno, Budova divisního velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-DD.01.1925 Pračke, Bedřich (plukovník dělostřelectva)
    DD.01.1925-DD.10.1925 Mrázek, Josef (plukovník dělostřelectva)
    DD.10.1925-04.05.1928 Eberl, Antonín (plukovník dělostřelectva)
    04.05.1928-DD.01.1929 Eberl, Antonín (brigádní generál)
    DD.01.1929-DD.09.1930 Ruml, Bedřich (plukovník generálního štábu)
    DD.09.1930-15.10.1935 Nedbal, Norbert (brigádní generál)
    15.10.1935-31.12.1937 Klimša, Eduard (plukovník dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 6
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 6


    01.12.1921-01.01.1923 6th Light Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 6th Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74024#530903Verze : 4
    MOD