4. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

4. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

4th Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. polní dělostřelecká brigáda 4th Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    4. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 4. divise 4th Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 4. divise 4th Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 4. divise
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva II. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 4th Division
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Bohemia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Prague
    15.10.1935-31.12.1937 2nd Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-31.12.1937 Hradec Králové, Budova divisního velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-DD.04.1924 Leiner, Josef (Plukovník)
    DD.04.1924-DD.04.1925 Kühnel, Viktor (Plukovník)
    DD.04.1925-DD.10.1927 Všetička, Bohuslav (Plukovník)
    DD.10.1927-DD.03.1928 Hrnčíř, Josef (Plukovník)
    DD.03.1928-04.05.1928 Ruml, Bedřich (Podplukovník)
    04.05.1928-DD.08.1928 Ruml, Bedřich (Plukovník)
    DD.08.1928-DD.09.1930 Všetička, Bohuslav (Brigádní generál)
    DD.09.1930-DD.09.1931 Mackevič, Jiří (Plukovník)
    DD.09.1931-DD.09.1935 Machačík, Alois (Brigádní generál)
    DD.09.1935-31.12.1937 Friml, Julius (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 4
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 52
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 4
    15.09.1932-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 53


    01.12.1921-01.01.1923 4th Light Artillery Regiment
    01.12.1921-01.01.1923 52nd Light Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 4th Artillery Regiment
    15.09.1932-31.12.1937 53rd Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74026#530893Verze : 2
    MOD