2. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

2nd Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. polní dělostřelecká brigáda 2nd Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    2. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 2. divise 2nd Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 2. divise 2nd Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 2. divise
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 2nd Division
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Bohemia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Prague
    15.10.1935-31.12.1937 1st Corps Artillery Command


    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-31.12.1937 Plzeň, Velitelská budova
    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-20.02.1924 Kniha, Jan (plukovník dělostřelectva)
    20.02.1924-DD.02.1925 Kniha, Jan (generál V. hodnostní třídy)
    DD.02.1925-04.05.1928 Rakušan, Hugo (plukovník dělostřelectva)
    04.05.1928-DD.06.1934 Rakušan, Hugo (brigádní generál)
    DD.06.1934-15.10.1935 Vojan, Karel (plukovník dělostřelectva)
    15.10.1935-31.12.1937 Koudelka, Josef (plukovník dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 2
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 2
    DD.01.1924-31.07.1924 Dělostřelecký pluk 351
    01.12.1921-01.01.1923 2nd Light Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 2nd Artillery Regiment
    DD.01.1924-31.07.1924 351st Artillery Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74028#404090Verze : 1
    MOD