1. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

1. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

1st Field Artillery Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. polní dělostřelecká brigáda 1st Field Artillery Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    1. polní dělostřelecká brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 1. divise 1st Division Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 1. divise 1st Division Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-31.12.1937 1. divise
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
    15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    01.12.1921-31.12.1937 1st Division
    ---
    01.12.1921-15.09.1925 Land Artillery Command for Bohemia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Artillery Command in Prague
    15.10.1935-31.12.1937 1st Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-31.12.1937 Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-16.12.1921 Přikryl, Vladimír (podplukovník dělostřelectva)
    16.12.1921-DD.02.1922 Přikryl, Vladimír (plukovník dělostřelectva)
    DD.02.1922-19.07.1923 Fajfr, Jaroslav (plukovník dělostřelectva)
    19.07.1923-DD.10.1925 Fajfr, Jaroslav (generál V. hodnostní třídy)
    DD.10.1925-DD.02.1926 Netík, Jan (plukovník dělostřelectva)
    DD.02.1926-DD.10.1926 Fajfr, Jaroslav (generál V. hodnostní třídy)
    DD.10.1926-DD.11.1926 Netík, Jan (plukovník dělostřelectva)
    DD.11.1926-DD.09.1927 Kirej, Vasil (plukovník generálního štábu)
    DD.09.1927-04.05.1928 Netík, Jan (plukovník dělostřelectva)
    04.05.1928-DD.09.1928 Netík, Jan (brigádní generál)
    DD.09.1928-16.07.1929 Kirej, Vasil (plukovník generálního štábu)
    16.07.1929-DD.09.1929 Kirej, Vasil (brigádní generál)
    DD.09.1929-DD.09.1930 Hanisch, Ferdinand (plukovník dělostřelectva)
    DD.09.1930-01.09.1935 Mrázek, Josef (brigádní generál)
    01.09.1935-15.10.1935 Machačík, Alois (brigádní generál)
    15.10.1935-31.12.1937 Klesnil, Bedřich (plukovník dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 1
    01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 51
    01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 1


    01.12.1921-01.01.1923 1st Light Artillery Regiment
    01.12.1921-01.01.1923 51st Light Artillery Regiment
    01.01.1923-31.12.1937 1st Artillery Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74029#497508Verze : 1
    MOD