16. pěší brigáda [1920-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

16. pěší brigáda [1920-1937]

16th Infantry Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    16. pěší brigáda 16th Infantry Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    16. pěší brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    9. pěší brigáda 9th Infantry Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1920-31.12.1937 8. divise 01.01.1920-31.12.1937 8th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1920-31.12.1937 Frýdek, velitelská budova /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1920-DD.05.1920 Jiroušek, Antonín (plukovník pěchoty)
    DD.05.1920-DD.01.1921 Bílý, Josef (plukovník pěchoty)
    DD.01.1921-DD.11.1921 Itz, Julius (plukovník pěchoty)
    DD.11.1921-16.12.1921 Bílý, Josef (plukovník pěchoty)
    16.12.1921-DD.01.1922 Bílý, Josef (generál V. hodnostní třídy)
    DD.01.1922-DD.02.1923 Mollinary, Eduard (generál V. hodnostní třídy)
    DD.02.1923-DD.11.1923 Šidlík, Václav (plukovník pěchoty)
    DD.11.1923-DD.09.1928 Chlebovský, Alois (plukovník pěchoty)
    DD.09.1928-16.07.1929 Slunečko, František (plukovník pěchoty)
    16.07.1929-DD.12.1930 Slunečko, František (brigádní generál)
    DD.12.1930-31.03.1931 Melichar, František (plukovník pěchoty)
    31.03.1931-DD.06.1933 Melichar, František (brigádní generál)
    DD.06.1933-DD.09.1933 Brýdl, Václav (plukovník pěchoty)
    DD.09.1933-DD.12.1933 Husárek, Karel (brigádní generál)
    DD.12.1933-31.07.1934 Ingr, Sergej (plukovník generálního štábu)
    31.07.1934-DD.12.1935 Ingr, Sergej (brigádní generál)
    DD.12.1935-22.12.1936 Braun, Josef (plukovník generálního štábu)
    22.12.1936-31.12.1937 Braun, Josef (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 8
    09.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 40


    01.10.1920-31.12.1937 8th Infantry Regiment
    09.10.1920-31.12.1937 40th Infantry Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74033#531493Verze : 3
    MOD