10. pěší brigáda [1920-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

10. pěší brigáda [1920-1937]

10th Infantry Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    10. pěší brigáda 10th Infantry Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    10. pěší brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    18. pěší brigáda 18th Infantry Btigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1920-31.12.1937 5. divise 01.01.1920-31.12.1937 5th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1920-31.12.1937 Písek,

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1920-DD.07.1920 Povolný, Josef (plukovník pěchoty)
    DD.07.1920-DD.05.1921 Böhm, Ludvík (podplukovník pěchoty)
    DD.05.1921-19.07.1923 Petřík, Václav (plukovník pěchoty)
    19.07.1923-DD.11.1924 Petřík, Václav (generál V. hodnostní třídy)
    DD.11.1924-DD.11.1925 Nosek, Václav (plukovník pěchoty)
    DD.11.1925-DD.03.1926 Petřík, Václav (generál V. hodnostní třídy)
    DD.03.1926-DD.11.1926 Klubal, Karel (plukovník pěchoty)
    DD.11.1926-04.05.1928 Kopal, Václav (plukovník pěchoty)
    04.05.1928-DD.01.1929 Kopal, Václav (brigádní generál)
    DD.01.1929-DD.09.1931 Hulík, Josef (brigádní generál)
    DD.09.1931-DD.06.1932 Koubek, Bedřich (plukovník generálního štábu)
    DD.06.1932-21.02.1933 Husárek, Karel (plukovník generálního štábu)
    21.02.1933-DD.06.1933 Husárek, Karel (brigádní generál)
    DD.06.1933-11.01.1934 Líčka, Otakar (plukovník generálního štábu)
    11.01.1934-DD.10.1934 Líčka, Otakar (brigádní generál)
    DD.10.1934-30.09.1936 Moravec, Ondřej (brigádní generál)
    30.09.1936-21.07.1937 Káňa, Bonifác (plukovník generálního štábu)
    21.07.1937-31.12.1937 Káňa, Bonifác (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.08.1920-27.01.1921 11. československý střelecký pluk
    01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 48
    01.01.1921-27.01.1921 Pěší pluk 11
    27.01.1921-31.12.1937 Pěší pluk 11


    01.08.1920-27.01.1921 11th Czechoslovak Rifle Regiment
    01.10.1920-31.12.1937 48th Infantry Regiment
    01.01.1921-27.01.1921 11th Infantry Regiment
    27.01.1921-31.12.1937 11th Infantry Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74039#413079Verze : 2
    MOD