8. pěší brigáda [1920-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

8. pěší brigáda [1920-1937]

8th Infantry Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    8. pěší brigáda 8th Infantry Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    8. pěší brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    2. pěší brigáda 2nd Infantry Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1920-31.12.1937 4. divise
    01.01.1920-31.12.1937 4th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1920-31.12.1937 Vysoké Mýto, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1920-17.12.1920 Böttner, Karel (Plukovník)
    17.12.1920-19.01.1922 Beran , František (Plukovník)
    19.01.1922-01.02.1922 Jahnl , František (Podplukovník)
    01.02.1922-19.07.1923 Číla, Antonín (Plukovník)
    19.07.1923-19.12.1924 Číla, Antonín (Brigádní generál)
    19.12.1924-01.11.1926 Votruba, Josef (Plukovník)
    01.11.1926-31.03.1928 Číla, Antonín (Brigádní generál)
    31.03.1928-14.07.1928 Košťák , Antonín (Plukovník)
    14.07.1928-19.06.1929 Pech, Vratislav (Brigádní generál)
    19.06.1929-01.12.1929 Salzmann, Karel (Plukovník)
    01.12.1929-14.04.1930 Baďura , Antonín (Plukovník)
    14.04.1930-25.04.1930 Salzmann , Karel (Plukovník)
    25.04.1930-02.03.1931 Pech, Vratislav (Brigádní generál)
    02.03.1931-01.07.1931 Salzmann , Karel (Plukovník)
    01.07.1931-11.08.1931 Svoboda , Josef (Plukovník)
    11.08.1931-15.10.1932 Pech, Vratislav (Brigádní generál)
    15.10.1932-11.01.1934 Zmek, Josef (Plukovník)
    11.01.1934-31.10.1934 Zmek, Josef (Brigádní generál)
    31.10.1934-15.10.1935 Viest , Rudolf (Brigádní generál)
    15.10.1935-22.12.1936 Němeček, Jaroslav (Plukovník)
    22.12.1936-31.12.1937 Němeček, Jaroslav (Brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.01.1920-30.08.1920 Pěší pluk 21
    01.01.1920-01.10.1920 Pěší pluk 98
    01.01.1920-01.10.1920 Střelecký pluk 30
    30.08.1920-31.12.1937 Pěší pluk 21
    01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 30
    01.01.1920-30.08.1920 21st Infantry Regiment
    01.01.1920-01.10.1920 30th Rifle Regiment
    01.01.1920-01.10.1920 98th Infantry Regiment
    30.08.1920-31.12.1937 21st Infantry Regiment
    01.10.1920-31.12.1937 30th Infantry Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, skupina meziválečná, fond 8. pěší brigáda
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74041#413020Verze : 1
    MOD