2. pěší brigáda [1920-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. pěší brigáda [1920-1937]

2nd Infantry Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. pěší brigáda 2nd Infantry Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    2. pěší brigáda
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    14. pěší brigáda 14th Infantry Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1937
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1920-31.12.1937 1. divise 01.01.1920-31.12.1937 1st Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1920-31.12.1937 Chomutov, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1920-03.12.1920 Lagarde, Joseph (Plukovník)
    03.12.1920-03.01.1921 Petřík, Václav (Plukovník)
    03.01.1921-07.04.1921 Kautecký, František (Plukovník)
    07.04.1921-15.12.1923 Jiskra, František (Podplukovník)
    15.12.1923-23.02.1924 Kutlvašr, Karel (Plukovník)
    23.02.1924-10.04.1924 Kaiser, Karel (Plukovník)
    10.04.1924-26.10.1927 Kutlvašr, Karel (Plukovník)
    26.10.1927-12.12.1927 Pschorn, Ferdinand (Plukovník)
    12.12.1927-04.05.1928 Kutlvašr, Karel (Plukovník)
    04.05.1928-05.10.1929 Kutlvašr, Karel (Brigádní generál)
    05.10.1929-01.10.1930 Melichar, František (Plukovník)
    01.10.1930-10.08.1931 Kutlvašr, Karel (Brigádní generál)
    10.08.1931-30.09.1931 Pschorn, Ferdinand (Plukovník)
    30.09.1931-DD.01.1932 Eliáš, Alois (Brigádní generál)
    DD.01.1932-DD.08.1932 Pschorn, Ferdinand (Plukovník)
    DD.08.1932-28.09.1932 Eliáš, Alois (Brigádní generál)
    28.09.1932-18.07.1933 Pschorn, Ferdinand (Plukovník)
    18.07.1933-30.11.1933 Eliáš, Alois (Brigádní generál)
    30.11.1933-31.12.1933 Pschorn, Ferdinand (Plukovník)
    31.12.1933-31.07.1934 Langer, Cyril (Plukovník)
    31.07.1934-30.09.1936 Langer, Cyril (Brigádní generál)
    30.09.1936-01.12.1937 Kravák, František (Plukovník)
    01.12.1937-31.12.1937 Nosek, Josef (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 46
    11.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 9



    01.10.1920-31.12.1937 46th Infantry Regiment
    11.10.1920-31.12.1937 9th Infantry Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74047#412929Verze : 5
    MOD