Cyklistický prapor 2 [1933-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Cyklistický prapor 2 [1933-1938]

2nd Bicycle Battalion

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Cyklistický prapor 2 2nd Bicycle Battalion
    Originální název:
    Original Name:
    Cyklistický prapor 2
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1933
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 265 265th Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1933-15.10.1937 2. jezdecká brigáda
    15.10.1937-24.09.1938 2. motorisovaná brigáda
    15.09.1933-15.10.1937 2nd Cavalry Brigade
    15.10.1937-24.09.1938 2nd Motorised Brigade
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1933-00.11.1935 Olomouc, kasárny /
    00.11.1935-24.09.1938 Frýdek, Barákový tábor /

    Velitel:
    Commander:
    15.09.1933-11.01.1934 Čejka, Karel (podplukovník pěchoty)
    11.01.1934-00.12.1935 Čejka, Karel (plukovník pěchoty)
    00.12.1935-21.07.1937 Maleček, Bohuslav (podplukovník pěchoty)
    21.07.1937-25.09.1938 Maleček, Bohuslav (plukovník pěchoty)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:





    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Cyklistický prapor 2
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74056#463494Verze : 1
    MOD