Horský pěší pluk 4 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Horský pěší pluk 4 [1920-1938]

4th Mountain Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Horský pěší pluk 4 4th Mountain Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Horský pěší pluk 4
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Střelecký pluk č. 28 28th Rifle Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační útvar 251 Mobilisation Formation 251
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.01.1920-01.04.1920
    01.04.1920-31.12.1937 2. horská brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 11. divise
    15.01.1920-01.04.1920
    01.04.1920-31.12.1937 2nd Mountain Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 11th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    15.01.1920-20.04.1920 Písek, kasárny /
    20.04.1920-04.10.1933 Prešov, Kasárny Jana Jiskry z Brandýsa /
    04.10.1933-24.09.1938 Jelšava, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /

    Velitel:
    Commander:
    15.01.1920-00.01.1921 Lekesch, Bohumír (podplukovník pěchoty)
    00.01.1921-08.06.1922 Forbelský, Ladislav (podplukovník pěchoty)
    08.06.1922-00.12.1923 Forbelský, Ladislav (plukovník pěchoty)
    00.12.1923-00.12.1924 Bárta, Miloslav (plukovník pěchoty)
    00.12.1924-00.09.1928 Kudrna, Miloš (plukovník pěchoty)
    00.09.1928-00.10.1929 Pospíšil, Josef (plukovník generálního štábu)
    00.10.1929-00.02.1931 Matoušek, Josef (plukovník pěchoty)
    00.02.1931-00.08.1931 Pospíšil, Josef (plukovník generálního štábu)
    00.08.1931-00.12.1933 Matoušek, Josef (plukovník pěchoty)
    00.12.1933-00.04.1937 Procházka, František (plukovník pěchoty)
    00.04.1937-15.10.1937 Vašátko, Václav (plukovník pěchoty)
    15.10.1937-24.09.1938 Španiel, Oldřich (plukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.01.1920-01.01.1921 I. prapor horského pěšího pluku 4
    15.01.1920-01.01.1921 II. prapor horského pěšího pluku 4
    15.01.1920-01.01.1921 Náhradní prapor horského pěšího pluku 4
    15.09.1920-01.01.1921 III. prapor horského pěšího pluku 4
    01.01.1921-15.09.1933 Horský prapor X
    01.01.1921-15.09.1933 Horský prapor XI
    01.01.1921-15.09.1933 Horský prapor XII
    15.09.1933-24.09.1938 I. prapor horského pěšího pluku 4
    15.09.1933-24.09.1938 II. prapor horského pěšího pluku 4
    15.09.1933-24.09.1938 III. prapor horského pěšího pluku 4
    15.09.1933-24.09.1938 Náhradní prapor horského pěšího pluku 4
    15.09.1933-24.09.1938 Pomocná rota horského pěšího pluku 4
    15.09.1933-24.09.1938 Technická rota horského pěšího pluku 4
    01.10.1935-24.09.1938 Rota doprovodných zbraní horského pěšího pluku 4





    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74592#531827Verze : 4
    MOD