Horský pěší pluk 3 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Horský pěší pluk 3 [1920-1938]

3rd Mountain Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Horský pěší pluk 3 3rd Mountain Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Horský pěší pluk 4
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Střelecký pluk č. 13 13th Rifle Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační útvar 250 Mobilisation Formation 250
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.01.1920-01.04.1920
    01.04.1920-31.12.1937 2. horská brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 17. divise
    15.01.1920-01.04.1920
    01.04.1920-31.12.1937 2nd Mountain Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 17th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    15.01.1920-24.09.1938 Poprad, Pěchotní kasárny
    Velitel:
    Commander:
    15.01.1920-00.04.1920 Menschik, Karel (major pěchoty)
    00.04.1920-19.07.1923 Hněvkovský, František (podplukovník pěchoty)
    19.07.1923-00.10.1923 Hněvkovský František (plukovník pěchoty)
    00.10.1923-00.12.1923 Krištof, Emil (podplukovník pěchoty)
    00.12.1923-00.12.1924 Vitoušek, Josef (plukovník generálního štábu)
    00.12.1924-00.10.1925 Bárta, Miloslav (plukovník pěchoty)
    00.10.1925-00.09.1927 Hulík, Josef (plukovník pěchoty
    00.09.1927-04.05.1928 Slunský, Josef (podplukovník generálního štábu)
    04.05.1928-00.09.1928 Slunský, Josef (plukovník generálního štábu)
    00.09.1928-00.01.1929 Hulík, Josef (plukovník pěchoty
    00.01.1929-00.11.1929 Slunský, Josef (plukovník pěchoty
    00.11.1929-00.10.1930 Husárek, Karel (plukovník generálního štábu)
    00.10.1930-00.02.1936 Kouklík, Miloslav (plukovník pěchoty
    00.02.1936-24.09.1938 Dokoupil, Jan (plukovník pěchoty)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.01.1920-01.01.1921 I. prapor horského pěšího pluku 3
    15.01.1920-01.01.1921 II. prapor horského pěšího pluku 3
    15.01.1920-01.01.1921 Náhradní prapor horského pěšího pluku 3
    15.09.1920-01.01.1921 III. prapor horského pěšího pluku 3
    01.01.1921-15.09.1933 Horský prapor IX
    01.01.1921-15.09.1933 Horský prapor VII
    01.01.1921-15.09.1933 Horský prapor VIII
    15.09.1933-24.09.1938 I. prapor horského pěšího pluku 3
    15.09.1933-24.09.1938 II. prapor horského pěšího pluku 3
    15.09.1933-24.09.1938 III. prapor horského pěšího pluku 3
    15.09.1933-24.09.1938 Náhradní prapor horského pěšího pluku 3
    15.09.1933-24.09.1938 Technická rota horského pěšího pluku 3
    01.10.1935-24.09.1938 Rota doprovodných zbraní horského pěšího pluku 3




    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74593#531826Verze : 7
    MOD