Horský pěší pluk 2 [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Horský pěší pluk 2 [1920-1938]

2nd Mountain Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Horský pěší pluk 2 2nd Mountain Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Horský pěší pluk 2
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Střelecký pluk č. 12 12th Rifle Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační útvar 249 Mobilisation Formation 249
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.01.1920-01.04.1920
    01.04.1920-31.12.1937 1. horská brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 16. divise
    15.01.1920-01.04.1920
    01.04.1920-31.12.1937 1st Mountain Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 16th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    15.01.1920-DD.MM.1933 Ružomberok, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
    DD.MM.1933-24.09.1938 Ružomberok, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    15.01.1920-00.02.1922 Schlesinger, Arnošt (plukovník pěchoty)
    00.02.1922-00.02.1924 Sýkora, Evžen (plukovník pěchoty)
    00.02.1924-00.10.1925 Buček, Viktor (plukovník pěchoty)
    00.10.1925-00.10.1926 Balář, Bohumil (podplukovník pěchoty)
    00.10.1926-00.03.1927 Duban, František (podplukovník pěchoty)
    00.03.1927-00.04.1927 Balář, Bohumil (podplukovník pěchoty)
    00.04.1927-00.09.1927 Duban, František (podplukovník pěchoty)
    00.09.1927-00.04.1928 Buček, Viktor (plukovník pěchoty)
    00.04.1928-04.05.1928 Bozděch, Josef (podplukovník pěchoty)
    04.05.1928-00.08.1928 Bozděch, Josef (plukovník pěchoty
    00.08.1928-00.11.1930 Košťák, Antonín (plukovník pěchoty)
    00.11.1930-00.04.1931 Franzel, Lev (plukovník pěchoty)
    00.04.1931-00.02.1932 Košťák, Antonín (plukovník pěchoty)
    00.02.1932-00.09.1932 Krištof, Emil (plukovník pěchoty)
    00.09.1932-00.10.1932 Košťák, Antonín (plukovník pěchoty)
    00.10.1932-00.02.1934 Pozdíšek, Valentin (plukovník pěchoty)
    00.02.1934-00.07.1934 Krištof, Emil (plukovník pěchoty)
    00.07.1934-00.10.1934 Pozdíšek, Valentin (plukovník pěchoty)
    00.10.1934-24.09.1938 Hrůza, Anatolij (plukovník pěchoty)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.01.1920-01.01.1921 I. prapor horského pěšího pluku 2
    15.01.1920-01.01.1921 II. prapor horského pěšího pluku 2
    15.01.1920-01.01.1921 Náhradní prapor horského pěšího pluku 2
    01.10.1920-01.01.1921 III. prapor horského pěšího pluku 2
    01.01.1921-15.09.1933 Horský prapor IV
    01.01.1921-15.09.1933 Horský prapor V
    01.01.1921-15.09.1933 Horský prapor VI
    15.09.1933-24.09.1938 I. prapor horského pěšího pluku 2
    15.09.1933-24.09.1938 II. prapor horského pěšího pluku 2
    15.09.1933-24.09.1938 III. prapor horského pěšího pluku 2
    15.09.1933-24.09.1938 Náhradní prapor horského pěšího pluku 2
    15.09.1933-24.09.1938 Technická rota horského pěšího pluku 2
    01.10.1935-24.09.1938 Rota doprovodných zbraní horského pěšího pluku 2





    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74594#531825Verze : 3
    MOD