Dělostřelecký oddíl 81 [1932-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Dělostřelecký oddíl 81 [1932-1938]

81st Artillery Battalion

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dělostřelecký oddíl 81 81st Artillery Battalion
    Originální název:
    Original Name:
    Dělostřelecký oddíl 81
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1932
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Dělostřelecký oddíl 254 254th Artillery Battalion
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1932-15.10.1937 1. jezdecká brigáda
    15.10.1937-DD.01.1938 1. rychlá divise
    DD.01.1938-24.09.1938 4. rychlá divise
    01.10.1932-15.10.1937 1st Cavalry Brigade
    15.10.1937-DD.01.1938 1st Rapid Division
    DD.01.1938-24.09.1938 4th Rapid Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1932-24.09.1938 Kostelec nad Orlicí, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1932-DD.10.1932 Čermák, František
    DD.10.1932-DD.09.1935 Adamec, Jan
    DD.09.1935-DD.01.1936 Kolář, Stanislav
    DD.01.1936-24.09.1938 Adamec, Jan
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74610#569387Verze : 1
    MOD
    Avatar

    REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ DĚLOSTŘELECKÝ ODDÍL 81
    Datum vzniku 01.10.1932
    Předchůdce Dělostřelecký oddíl 254
    Datum zániku 09.1938
    Následovník viz Přehled mobilizovaných útvarů
    Nadřízené velitelství 10.1932-10.1937 1. jezdecká brigáda
    10.1937-01.1938 1. rychlá divise
    01.1938-09.1938 4. rychlá divise
    Dislokace 10.1932-09.1938 Kostelec nad Orlicí
    Velitelé oddílu 10.1932-10.1932 Čermák František
    10.1932-09.1935 Adamec Jan
    09.1935-01.1936 Kolář Stanislav
    01.1936-09.1938 Adamec Jan
    Podřízené setniny 10.1932-09.1938 Dělostřelecká baterie 1/81
    10.1932-09.1938 Dělostřelecká baterie 2/81
    10.1932-10.1937 Dělostřelecká baterie 3/81
    10.1932-09.1938 Dělostřelecká baterie 4/81
    10.1937-09.1938 Dělostřelecká baterie 5/81
    10.1932-09.1938 Náhradní baterie dělostřeleckého oddílu 81
    Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
    Literatura Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74610#274447Verze : 0
    MOD