Dělostřelecký oddíl 82 [1932-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Dělostřelecký oddíl 82 [1932-1938]

82nd Artillery Battalion

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dělostřelecký oddíl 82 82nd Artillery Battalion
    Originální název:
    Original Name:
    Dělostřelecký oddíl 82
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1932
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Dělostřelecký oddíl 257 257th Artillery Battalion
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1932-15.10.1937 2. jezdecká brigáda
    15.10.1937-24.09.1938 2. rychlá divise
    01.10.1932-15.10.1937 2nd Cavalry Brigade
    15.10.1937-24.09.1938 2nd Rapid Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1932-DD.01.1933 Šumperk, kasárny /
    DD.01.1933-DD.09.1933 Lipník nad Bečvou, kasárny /
    DD.09.1933-24.09.1938 Přerov, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1932-DD.10.1932 Bašný, Ferdinand
    DD.10.1932-DD.09.1933 Hanf, Jaroslav
    DD.09.1933-DD.05.1934 Rychlík, Viktor
    DD.05.1934-DD.09.1934 Kapnin, Konstantin
    DD.09.1934-DD.09.1935 Paďouk, Alois
    DD.09.1935-DD.09.1936 Nogol, Jiří
    DD.09.1936-24.09.1938 Procházka, Vladimír
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74613#569776Verze : 1
    MOD
    Avatar

    REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ DĚLOSTŘELECKÝ ODDÍL 82
    Datum vzniku 01.10.1932
    Předchůdce Dělostřelecký oddíl 257
    Datum zániku 09.1938
    Následovník viz Přehled mobilizovaných útvarů
    Nadřízené velitelství 10.1932-10.1937 2. jezdecká brigáda
    10.1937-09.1938 2. rychlá divise
    Dislokace 10.1932-01.1933 Šumperk
    01.1933-09.1933 Lipník nad Bečvou
    09.1933-09.1938 Přerov
    Velitelé oddílu 10.1932-10.1932 Bašný Ferdinand
    10.1932-09.1933 Hanf Jaroslav
    09.1933-05.1934 Rychlík Viktor
    05.1934-09.1934 Kapnin Konstantin
    09.1934-09.1935 Paďouk Alois
    09.1935-09.1936 Nogol Jiří
    09.1936-09.1938 Procházka Vladimír
    Podřízené setniny 10.1932-09.1938 Dělostřelecká baterie 1/82
    10.1932-09.1938 Dělostřelecká baterie 2/82
    10.1932-10.1937 Dělostřelecká baterie 3/82
    10.1932-09.1938 Dělostřelecká baterie 4/82
    10.1937-09.1938 Dělostřelecká baterie 5/82
    10.1932-09.1938 Náhradní baterie dělostřeleckého oddílu 82
    Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
    Literatura Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74613#274450Verze : 0
    MOD