Instrukční dělostřelecký pluk [1935-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Instrukční dělostřelecký pluk [1935-1938]

Instruction Artillery Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Instrukční dělostřelecký pluk Instruction Artillery Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Instrukční dělostřelecký pluk
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 418 418th Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1935-24.09.1938 Dělostřelecké učiliště
    01.10.1935-24.09.1938 Artillery School
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1935-24.09.1938 Olomouc, Kasárny Jana Žižky z Trocnova /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1935-00.09.1937 Duchek, Josef (plukovník dělostřelectva)
    00.09.1937-15.09.1938 Šurý, Augustin (podplukovník dělostřelectva)
    15.09.1938-24.09.1938 Vrbata, František (podplukovník dělostřelectva)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:





    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Instrukční dělostřelecký pluk
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74615#501607Verze : 2
    MOD