Dělostřelecký pluk 202 [1923-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Dělostřelecký pluk 202 [1923-1938]

202nd Artillery Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dělostřelecký pluk 202 202nd Artillery Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Dělostřelecký pluk 202
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1923
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Horský dělostřelecký pluk 202 202nd Mountain Artillery Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1923-31.12.1937 2. horská brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 17. divise
    01.01.1923-31.12.1937 2nd Mountain Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 17th Division Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1923-DD.09.1935 Prešov, kasárny /
    DD.09.1935-24.09.1938 Kežmarok, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1923-DD.02.1923 Padior, Augustin ( )
    DD.02.1923-DD.03.1926 Lapaczek, Vilém ( )
    DD.03.1926-DD.08.1926 Petr, Karel ( )
    DD.08.1926-DD.08.1931 Lapaczek, Vilém ( )
    DD.08.1931-DD.01.1936 Harant, Josef ( )
    DD.01.1936-DD.08.1936 Vlastník, Josef ( )
    DD.08.1936-DD.12.1936 Harant, Josef ( )
    DD.12.1936-24.09.1938 Bumerl, Eduard ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74636#568702Verze : 0
    MOD
    Avatar

    REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ DĚLOSTŘELECKÝ PLUK 202
    Datum vzniku 01.01.1923
    Předchůdce Horský dělostřelecký pluk 202
    Datum zániku 09.1938
    Následovník viz Přehled mobilizovaných útvarů
    Nadřízené velitelství 01.1923-01.1938 2. horská brigáda
    01.1938-09.1938 17. divise
    Dislokace 01.1921-09.1935 Prešov
    09.1935-09.1938 Kežmarok
    Velitelé pluku 01.1923-02.1923 Padior Augustin
    02.1923-03.1926 Lapaczek Vilém
    03.1926-08.1926 Petr Karel
    08.1926-08.1931 Lapaczek Vilém
    08.1931-01.1936 Harant Josef
    01.1936-06.1936 Vlastník Josef
    06.1936-12.1936 Harant Josef
    12.1936-09.1938 Bumerl Eduard
    Podřízené oddíly 01.1923-09.1938 Dělostřelecký oddíl I/202
    01.1923-09.1938 Dělostřelecký oddíl II/202
    05.1925-09.1933 Dělostřelecký oddíl III/202
    10.1935-09.1938 Dělostřelecký oddíl III/202
    09.1933-09.1938 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 202
    Podřízené setniny 09.1936-09.1938 Spojovací baterie dělostřeleckého pluku 202
    01.1923-09.1933 Náhradní baterie dělostřeleckého pluku 202
    Prameny Ústredný vojenský archív Bratislava,
    Literatura Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74636#274536Verze : 0
    MOD